Internet je skutočne plný špekulácii a tak sa treba na všetky informácie pozerať trochu s nadhľadom. Týka sa to aj jablkových slúchadiel, ktoré by mohli už čoskoro prísť vo svojej tretej generácii. Ich názov by ale nemusel byť taký, aký by sme čakali. AirPods Pro by si požičali koncovku z iPhonu 11 Pro!

AirPods Pro, názov by mohol byť realitou

O tretej generácii slúchadiel AirPods sa v poslednej dobe naozaj veľa špekuluje. Dôvodom je to, že tento produkt je vo svete dosť populárny. Ľudia sú teda radi, ak dostane nejakú inováciu. No a tá sa podľa všetkého už v dohľadnej dobe chystá. Novinka by sa však mohla volať odlišne, ako sme si mysleli. Doteraz sa hovorilo prevažne o tom, že pôjde o AirPods 3. generácie. Posledný únik ale okrem fotografie púzdra, ktoré bude samozrejme možné bezdrôtovo nabíjať prezrádza aj to, že by ten názov mohol byť predsa len iný.

Všetko sa to ukázalo len včera na internetovej stránke macrumors. Tá napísala článok o úniku, o ktorý sa postaral zase slashleaks. Únik vyobrazuje balenie AirPods, ktoré je však už na oko menšie ako to, ktoré nájdeme pri súčasnej generácii slúchadiel. Nech už si myslí kto chce, čo chce, nám tento únik príde ako dosť hodnoverný. Pokiaľ sa pozrieme na priestor, kde by mali byť uložené slúchadlá, ten je dosť podobný tvaru, ktorý dokonca omylom zverejnilo aj samotné Apple. Navyše celý tento dizajn balenia je v podstate rovnaký ako na poslednom úniku. Tu sme mali možnosť okrem iného vidieť aj samotné slúchadlá, respektíve ich plastový skelet.

Celé toto značí iba o jednom. Apple skutočne AirPods 3. generácie pripravuje. Posledný únik ich však už sám o sebe nazýva ako AirPods Pro. Netušíme, kedy ich Apple plánuje predstaviť ale názov by nám po vzore iPhonu dával logiku. 2. generácia AirPods by mohla ostať naďalej v predaji ako lacnejšia a dostupnejšia alternatíva pre všetkých. 3. generácia s vyššie uvedeným názvom by mohla byť potom špičkou vo svojom obore určená len pre tú najnáročnejšiu klientelu. My si dokonca myslíme aj to, že slúchadlá v tejto verzii by mohli byť pokojne aj drahšie ako súčasná cena za druhú generáciu.

AirPods Pro? Dostanú bezdrôtové slúchadlá nový názov po vzore iPhonu? - svetapple.sk
AirPods Pro? Dostanú bezdrôtové slúchadlá nový názov po vzore iPhonu? – svetapple.sk

Budú špičkové či možno aj bezkonkurenčné

Pokiaľ sa pozrieme na samotný hardvér slúchadiel, možno tu nájdeme lepší čip, to nevieme. Zameriavať sa však majú predovšetkým na kvalitu zvuku. Bude sa v nich nachádzať technológia pre aktívnu redukciu šumu. Tú bude podporovať navyše aj dizajn. Nebudú celé plastové. Z časti budú aj gumené. Hovoríme o klasických “štuploch” na konci, ktoré budú dokonalo pasovať do ucha a ktoré budú schopné izolovať vonkajší hluk od hudby, ktorá sa v nich bude práve prehrávať. Tak isto by malo Apple zapracovať aj na samotnej kvalite zvuku. Vieme, že hoci hrajú dobre, na nadpriemer sa to nechytá.

Koniec koncov, vypovedal o tom aj tento nedávny test. AirPods v druhej generácii sú vraj slabšie na basy. To by AirPods Pro mohli byť schopné vyriešiť. Čo sa týka batérie, tu sa špekuluje, že slúchadlá dostanú buď rovnaký alebo dokonca akumulátor. Nebojte sa ale, produkt by si mal udržať približne rovnakú výdrž ako súčasná generácia.

Tú v redakcii považujeme za dostatočnú. Poslednou informáciou je potom to, že dizajn sa bude zrejme držať iba bielej. Dávnejšie sa hovorilo o tom, že slúchadlá by mohli byť aj čierne, prípadne zlaté. Áno, to by bolo pekné. Apple má ale s bielou a slúchadlami pomerne silné puto či dokonca marketing a práve preto sa zrejme inej farby na AirPods nikdy nedočkáme. Viac sme o tom písali v článku o iPode, ktorý má 18. rokov.

Ako ste na tom vy vo vzťahu k AirPods, máte ich alebo nie? Prípadne plánujete ich kúpiť a čakáte na 3. generáciu s označením Pro, alebo je to pre vás predražený produkt, ktorý nemá svoju hodnotu? Svoje názory nám napíšte do komentárov…

Na internete sa objavila vizualizácia AirPods 3. Takto budú pravdepodobne vyzerať. - svetapple.sk
Na internete sa objavila vizualizácia AirPods 3. Takto budú pravdepodobne vyzerať. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here