AirTag od spoločnosti Apple bol predstavený na to, aby slúžil používateľom sledovať svoje predmety, ako peňaženky, kabelky, kľúče, batohy, či dokonca autá. Kreativite sa ale medze nekladú a práve vďaka AirTagu sa v minulosti podarilo odhaliť zlodejov, ktorí z obrneného transportéra odcudzili viac ako 1 milión eur. Dnešný prípad je ešte zaujímavejší.

Aj keď je to totálne nechutné, vykrádanie cintorínov je žiaľ po celom svete každodennou realitou. Zlodeji sa zameriavajú na rôzne cennosti, medzi ktoré patria vázy v hodnote stoviek, či dokonca tisícov eur. Presne na to však podľa portálu Appleinsider v americkom Texase doplatili.

Vďaka obyčajnému AirTagu, ktorý Apple predáva za 39 €, no vy ho po kliknutí na tento odkaz získate od 33 € sa zlodejov podarilo zastaviť. Vyčíňali pritom približne dva mesiace!

Incidenty sa mali odohrávať v okolí mesta Clute, pričom ľudia zaznamenali, že z náhrobkov zosnulých miznú cenné vázy, alebo iné predmety vysokej hodnoty.

Jedna z rodín vzala spravodlivosť do vlastných rúk 

Keďže polícia mala na zlodejov krátke prsty a nevedela ich odhaliť, okradnutí ľudia sa rozhodli vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Zaobstarali cennú vázu vyrobenú z bronzu, ktorú umiestnili na hrob a šikovne do nej skryli sledovacie zariadenie od spoločnosti Apple.

Spoliehali sa na to, že pri troche šťastia si ho zlodeji nevšimnú a privedú ich až ku sebe domov. Veď kto by predpokladal, že na cintoríne bude niekto schovávať AirTag?

Z náhrobkov ukradli predmety v hodnote 57 tisíc eur 

Čo všetko dokáže AirTag za 30 €? Kúpiť by ste si ho mali aj vy
Zdroj: Unsplash / Onur Binay / Auguras Pipiras (úprava redakcie)

Netrvalo dlho a kriminálnici dorazili na cintorín, kde si spomínanú bronzovú vázu okamžite všimli. Rýchlo ju teda ukradli a smerovali s ňou ku sebe domov. O tom však už rodina vedela, pričom automaticky zavolala na políciu, ktorá situáciu prešetrila.

Keď prišla hliadka na miesto, kde sa nachádzal drobný AirTag od spoločnosti Apple, neodhalili len zlodejov, ale tiež obrovské množstvo, až 102 váz, ktorých celková hodnota mala podľa odhadov predstavovať cez 62 tisíc dolárov, v prepočte necelých 57 tisíc eur.

Loopi reklama
Reklama

Ukázalo sa teda, že AirTag sa stal opäť užitočným pri odhaľovaní kriminálnej činnosti. V minulosti len tak pre predstavu dokázal zachytiť obrovský podvod veľkej chemickej spoločnosti, či praktiky, v rámci ktorých bola okrádaná charita.

Ako kúpiť AirTag za extrémne výhodnú cenu? 

My ešte doplníme, že ak chcete získať AirTag ešte lacnejšie, ako za vyššie uvedených 33 €, môžete využiť jednoduchý trik, v rámci ktorého slušne ušetríte. Zariadenie si zaobstaráte spolu so štyrmi priateľmi, kolegami alebo známymi vo väčšom balení štyroch kusov, ktoré sa normálne predáva za 129 €, no dnes ho po kliknutí na tento odkaz získate od 111 €. Vďaka tomu vás bude stáť 1 ks AirTagu len 27,75 €.

Prečítajte si tiež  Jedno vyhľadávanie cez Google pripravilo ženu o 300 000 €

Príslušenstvo pre AirTag zoženiete za najlepšie ceny na Loopi.sk. Zakúpiť si môžete kožený prívesok, silikónový prívesok alebo špeciálny prívesok na obojok pre psa.

AirTag kľúčenka
Zdroj: Loopi

Dajte nám vedieť do komentára, ako svoj AirTag využívate vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -