Apple nie je iba o predaji tých najlepších produktov na svete a zarábaní miliónov dolárov. Je aj o niečom inom. Je o ľudskosti a prístupu k životu. Všetky produkty boli navrhnuté tak, aby niekomu pomohli, nie aby zarobili. To bola v podstate len taká “odmena”. Apple však pomáha aj iným spôsobom. Okrem toho, že prispieva rôznych charitám, tak globálne podporuje aj boj proti HIV/AIDS a to každý rok formou produktov (RED). 

(RED)

Apple je globálne jedna z najväčších spoločností na svete a tak je celkom logické, že akonáhle má človek nejaký produkt od tejto firmy, je veľmi ľahko ovplyvniteľný samotnou spoločnosťou. V Apple to samozrejme veľmi dobre vedia a čo je na tom pekné, je aj fakt, že to silou mocou nezneužívajú pre vlastné zisky, ale skôr preto aby pomohli s bojom proti zákernej chorobe HIV/AIDS. Tento boj sa opakuje každý rok a každý jeden rok sa rozsvietia načerveno logá na predajniach Apple Store po celom svete, aby firma upozornila na to, že ľudia môžu pomôcť.

- Reklama -

Tento rok sa zo dňa na deň rozsvietilo logo do červenej farby na 400 predajniach po celom svete a to nie je ani zďaleka všetko čím sa Apple podpísalo pod podporu boja proti chorobe. Okrem upozornenia touto formou do predaja zaradilo celkovo 4 nové produkty s označením (RED). Tieto produkty majú samozrejme červenú farbu a pokiaľ si ich zakúpiš, svojmu okoliu dáš najavo, že si prispel aj ty. V prvom rade ide o slúchadlá, konkrétne Beats Solo 3 Wireless (ktoré len tak mimochodom obsahujú aj W1 čip, ktorý nájdeme aj v bezdrôtových AirPods), ktoré firma predáva za $299 a o prenosný reproduktor rovnako v červenej farbe Beats Pill+ Portable Speaker za $229.

snimka-obrazovky-2016-12-02-o-17-23-47 snimka-obrazovky-2016-12-02-o-17-24-50

Medzi produkty (RED)  pribudli aj dva kryty. Apple predáva kryty tejto farby s myšlienkou pomôcť po celý rok, no tentokrát pribudol kryt s externou batériou (ktorý sme už dávnejšie hejtovali) a tiež kryt pre iPhone SE. Cena krytu s batériou je $99 a cena krytu pre iPhone SE $39. Nechceme nič hovoriť, ale z nejakého dôvodu sa nám k Apple produktom tento odtieň červenej farby prirodzene hodí. Sami sme si v minulosti zakúpili kryt pre iPad mini (SmartCover) bez toho, aby sme vôbec vedeli, že sme prispeli v boji proti HIV/AIDS!

snimka-obrazovky-2016-12-02-o-17-26-41 snimka-obrazovky-2016-12-02-o-17-27-06

Ako sme vyššie uviedli, Apple predáva počas celého roka rôzne produkty s označením (RED). V roku 2014 sa podarilo získať slušných $20 000 000 s tým, že za celú dobu trvania tejto akcie firma vyzbierala pre fond až $100 000 000! Firma okrem krytov a remienkov pre Apple Watch predáva napríklad aj SmarCover pre iPad či iPody v červenej farbe. Tie rovnako nesú označenie (RED). Ak si si niekedy kúpil ktorýkoľvek produkt v červenej farbe, pravdepodobne si aj ty prispel a nemusíš o tom ani nevieš. Apple tento rok navyše pridá $1 do kampane za každý jeden nákup prevedený cez Apple Pay v originálnych pobočkách Apple Store či v transakciách, ktoré prešli cez Apple Online Store. Toto platí do výšky až $1 000 000. 

Tento rok sa okrem tohto všetkého ešte zmenil aj Apple Store, kde akciu (RED) podporujú následné hry: Angry Birds 2, Angry Birds POP!, Best Fiends, Best Fiends Forever, Boom Beach, Candy Crush Jelly Saga, Clash of Clans, Clash Royale, CSR2, Episode, Farm Heroes Saga, FarmVille: Tropic Escape, FIFA Mobile, Hay Day, MARVEL Contest of Champions, PewDiePie’s Tuber Simulator, Plants vs. Zombies Heroes, SimCity BuildIt, War Dragons a YAHTZEE With Buddies.

RED - svetapple.sk

Pokiaľ sme ťa zaskočili informáciou o tom, že v roku 2014 to bolo až $100 000 000, ktoré sa počas existencie projektu podarilo vyzbierať pre neziskovú organizáciu, teraz ťa zaskočíme ešte viac. K dnešnému dňu sa totižto Applu podarilo vyzbierať neuveriteľných $350 000 000, pokiaľ zrátame naozaj všetko, čo sa kedy predalo cez produkty (RED).  Je to teda neskutočné a neuveriteľne šľachetné.

Apple si uvedomuje problémy spoločnosti a snaží sa ich riešiť aj iným spôsobom ako predstavovaním nových produktov. Využíva svoju silu na to, aby upozornil na rôznu problematiku a tým pomáha. Uvidíme, ako sa to bude ďalej vyvíjať, no každý rok Apple vyzbiera viac a viac!

Apple Store - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.