Napriek všetkému, čo sa teraz deje, počúvajú kompetentní v jablkovej spoločnosti samé dobré správy. Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o úspechoch Apple na burze. Dnes prišli nové rekordy. Oficiálne sa opäť jedná o najhodnotnejšiu technologickú spoločnosť na svete!

Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete

Iba 2-3 mesiace dozadu to vyzeralo veľmi biedne. Cupertinský gigant zasiahol koronavírus naozaj intenzívne a akcie spadli na rekordné minimá. Firma obchodovala kus za 212,61$, čo bolo oproti rekordom z januára na úrovni 327,85$ (za kus) extrémne málo.

- Reklama -

Našťastie však netrvalo dlho, kým sa celá situácia „ako tak“ stabilizovala a z prudkého poklesu sa opäť otočila na ešte prudší nárast. Dnes Apple dosiahlo hodnotu akcii, šialených 351,50$ za kus, čo nikdy pred ním nedokázala žiadna iná technologická spoločnosť.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Pokiaľ by sme to zrátali ako celok, bavíme sa o sume 1,51 bilióna amerických dolárov. Len tak pre predstavu, spoločnosť Microsoft, ktorá je na druhom mieste, dosahuje 1,47 bilióna dolárov. Nie je to teda možno veľký rozdiel z laického pohľadu, no v skutočnosti predstavuje približne 40-50 miliárd amerických dolárov.

Najlepšie na tejto správe ale je, že analytici predpokladajú ďalší výrazný nárast. Dôvodom je blížiaca sa konferencia WWDC 2020, ktorá sa bude konať 22. júna. Apple na nej nepredstaví iba nové operačné systémy ale aj produktové portfólio vybraného hardvéru.

Dočkáme sa teda možno nových slúchadiel AirPods Studio, nového iMacu či MacBooku Air s ARM procesorom (z dielne jablkovej spoločnosti) a tak ďalej. Firme samozrejme držíme palce, aby si tento úspešný trend držala aj naďalej. Ak bude pokračovať tak ako doteraz, pravdepodobne dosiahne 2 bilióny oveľa skôr ako do dvoch rokov. Minimálne to odhadovala nedávna analýza…

Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete. Akcie lámu rekordy.
Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete. Akcie lámu rekordy.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.