Po tom, čo spoločnosť Apple na konferencii WWDC 2022 predstavila svoje budúce plány s technológiou CarPlay, hľadá v Číne inžiniera, ktorý by mohol pomôcť miestnym výrobcom automobilov priniesť tento nový „zážitok“ do vozidiel. Informoval o tom portál China Daily.

Počas konferencie WWDC spoločnosť Apple predstavila úplne nové prostredie CarPlay, ktoré bude dostupné až koncom roka 2023. Vízia zahŕňa zavedenie CarPlay na viac ako len jednu obrazovku infotainmentu, pričom hlbšia integrácia do palubnej dosky vozidla si vyžaduje väčšie úsilie zo strany výrobcov automobilov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Podľa denníka China Daily spoločnosť Apple 30. mája zverejnila pracovnú ponuku na pozíciu „Car Experience Partner Engineer“ so sídlom v Pekingu, Šanghaji alebo Šen-čene, ktorý sa má pripojiť k existujúcemu tímu Car Experience.

Táto hybridná pozícia je určená pre aplikačného inžiniera, ktorý má poskytovať „integračnú podporu partnerom z automobilového priemyslu a pomáhať vývojárom pri dokončovaní certifikácie systémov so spoločnosťou Apple“. Popri spracúvaní certifikačných záznamov pre rôzne programy Car Experience spoločnosti Apple, ako sú CarPlay a CarKey API, by mal tento zamestnanec pôsobiť ako komunikátor medzi spoločnosťou Apple a „globálnym inžinierstvom automobilového priemyslu“.

Apple chce ovládnuť celý systém v aute 

Apple CarPlay 2023
Zdroj: Apple

Načasovanie pracovného inzerátu naznačuje, že táto pozícia má pomôcť spoločnosti Apple implementovať jej víziu CarPlay u miestnych výrobcov automobilov, čo môže byť pre automobilové firmy náročnejšia úloha ako v súčasnosti.

Budúcnosť CarPlay zahŕňa rozšírenie jeho vplyvu na ďalšie oblasti vozidla, vrátane celej palubnej dosky a prístrojového panelu vodiča. Popri bežných funkciách by mal vedieť spracúvať aj iné typy údajov z vozidla, napríklad rýchlosť a stav paliva, ako aj spravovať iné systémy, ktoré zvyčajne nie sú súčasťou informačno-zábavného systému (klimatizácia, vyhrievanie sedadiel atď).

Prečítajte si tiež  Chcete používať CarPlay ako profíci? Pomôže vám Petr Mára!

Spoločnosť Apple trvá na tom, že prvé vozidlá využívajúce nový systém CarPlay budú oznámené koncom roka 2023 a vodiči ho budú používať od roku 2024. K projektu sa zatiaľ prihlásilo len niekoľko automobiliek. Uvidíme teda, ako bude jeho vývoj pokračovať ďalej.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -