Začiatkom tohoto týždňa sme boli svedkami predstavenia nových zariadení z produkcie jablkovej spoločnosti, ktoré sa ukázali na prvom tohtoročnom Apple Evente. Okrem nového iPhonu SE 3, iPadu Air piatej generácie a nadupaného Macu Studio sa ukázal aj nový monitor Studio Display. Práve posledný z menovaných produktov má na svedomí to, že Apple odstránilo 27-palcový monitor LG UltraFine 5K Display z ponuky monitorov.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo monitor Studio Display. Osloví nielen dizajnom, ale aj technológiami

Na produkcii tohoto monitora spolupracovali LG a Apple v prísľube priamej integrácie funkcií obrazovky so systémom macOS. UltraFine 5K bol vybavený displejom s rozlíšením 5K, spektrom farieb P3 s jasom 500 nitov a jedným portom Thunderbolt 3 schopným nabíjať ďalší Mac.

LG UltraFine 5K Display
Zdroj: Youtube / Appleinsider

Po predstavení monitora Studio Display tento týždeň spoločnosť Apple v tichosti odstránila displej UltraFine 5K zo svojho online obchodu a teraz uvádza iba 23,7-palcovú verziu v cene od 699,00 $. Zaujímavé je, monitor UltraFine 5K je uvedený ako vypredaný aj na oficiálnej stránke spoločnosti LG.

Prečítajte si tiež  Monitor Studio Display má prvý problém. Stojan, ktorý si k nemu kúpite nebude možné vymeniť

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -