Spoločnosť Apple nám už od roku 2020 predstavuje softvérové a hardvérové novinky prostredníctvom virtuálnych eventov bez fyzickej účasti novinárov. Dôvodom je pandémia COVID-19, s ktorou súvisí ochrana zdravia pracovníkov, ako aj návštevníkov podujatí. Ani rok 2022 nebude výnimkou, pretože sa v Cupertine rozhodli, že predstavenie iPhonu 14 či Apple Watch Series 8 neprebehne štandardným spôsobom.

Ako píše Mark Gurman vo svojom bulletine Power On pre agentúru Bloomberg, Apple už začalo natáčať septembrovú konferenciu, na ktorej nám odprezentuje viacero nových produktov.

- Reklama -

Nakoľko by sa samotný event mohol konať už cca o mesiac, táto informácia je vlastne veľmi reálna. Samotné video treba natočiť, zostrihať a doladiť všetky detaily.

Okrem iného sa oplatí spomenúť, že Apple bude v roku 2022 s vysokou pravdepodobnosťou organizovať ešte jednu udalosť, ktorá sa odohrá buď v októbri alebo na začiatku novembra. Tá by mohla byť venovaná počítačom Mac, iPadom a takisto bezdrôtovým slúchadlám AirPods.

Bude Apple ešte niekedy organizovať fyzické eventy?

Tim Cook a spoločnosť Apple
Zdroj: Apple

Táto otázka je veľmi dobrá a v súčasnosti na ňu neexistuje oficiálna odpoveď. Spoločnosti Apple sa v poslednej dobe virtuálne eventy zapáčili, nakoľko prebiehajú dynamickejším tempom a zároveň ich ešte ľahšie môže sledovať celý svet. Takisto sa firme v tomto smere otvorili nové možnosti najrôznejších vizuálnych efektov, ktoré predtým nemohla používať.

Na strane druhej, aj fyzická účasť novinárov je veľmi dôležitá a nebudeme si klamať, že ikonický potlesk na konferenciách v posledných rokoch tak trochu chýba.

Uvidíme teda, ako sa bude vyvíjať pandémia a takisto spôsob predstavovania noviniek zo strany technologického giganta. Je totiž možné, že Apple sa viac oplatí organizovať digitálne eventy a tak pri nich zostane aj v budúcnosti. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -