Spoločnosť Apple nám už od roku 2020 predstavuje softvérové a hardvérové novinky prostredníctvom virtuálnych eventov bez fyzickej účasti novinárov. Dôvodom je pandémia COVID-19, s ktorou súvisí ochrana zdravia pracovníkov, ako aj návštevníkov podujatí. Ani rok 2022 nebude výnimkou, pretože sa v Cupertine rozhodli, že predstavenie iPhonu 14 či Apple Watch Series 8 neprebehne štandardným spôsobom.

Ako píše Mark Gurman vo svojom bulletine Power On pre agentúru Bloomberg, Apple už začalo natáčať septembrovú konferenciu, na ktorej nám odprezentuje viacero nových produktov.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Nakoľko by sa samotný event mohol konať už cca o mesiac, táto informácia je vlastne veľmi reálna. Samotné video treba natočiť, zostrihať a doladiť všetky detaily.

Okrem iného sa oplatí spomenúť, že Apple bude v roku 2022 s vysokou pravdepodobnosťou organizovať ešte jednu udalosť, ktorá sa odohrá buď v októbri alebo na začiatku novembra. Tá by mohla byť venovaná počítačom Mac, iPadom a takisto bezdrôtovým slúchadlám AirPods.

Bude Apple ešte niekedy organizovať fyzické eventy?

Tim Cook a spoločnosť Apple
Zdroj: Apple

Táto otázka je veľmi dobrá a v súčasnosti na ňu neexistuje oficiálna odpoveď. Spoločnosti Apple sa v poslednej dobe virtuálne eventy zapáčili, nakoľko prebiehajú dynamickejším tempom a zároveň ich ešte ľahšie môže sledovať celý svet. Takisto sa firme v tomto smere otvorili nové možnosti najrôznejších vizuálnych efektov, ktoré predtým nemohla používať.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Na strane druhej, aj fyzická účasť novinárov je veľmi dôležitá a nebudeme si klamať, že ikonický potlesk na konferenciách v posledných rokoch tak trochu chýba.

Uvidíme teda, ako sa bude vyvíjať pandémia a takisto spôsob predstavovania noviniek zo strany technologického giganta. Je totiž možné, že Apple sa viac oplatí organizovať digitálne eventy a tak pri nich zostane aj v budúcnosti. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -