Len nedávno sme vám priniesli článok, v ktorom sme opísali všetky očakávané novinky v rámci tohtoročnej konferencie WWDC 2020. Dnes sa ku tejto téme vyjadrila aj renomovaná agentúra Bloomberg. Podľa jej očakávaní bude samotná keynote omnoho skromnejšia. Apple vraj nepredstaví toľko hardvérových noviniek.

Bude WWDC 2020 sklamaním?

Pokiaľ sa tešíte na výrazné softvérové vylepšenia, tak určite nie. Jablková spoločnosť chystá prepracovaný operačný systém iOS, macOS, iPadOS, watchOS či tvOS. Vo všetkých prípadoch pribudnú nové praktické funkcie a lepšia stabilita.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Ak ste si ale robili zálusk na niektoré pripravované hardvérové produkty, možno budete musieť ešte trpezlivo počkať. Cupertinský gigant sa vraj nesústre na tieto zariadenia a predstaví ich až neskôr v tomto roku.

Spadá sem napríklad vylepšená Apple TV či menší a lacnejší HomePod. Podľa všetkého vraj nemusíme vidieť ani nový iMac s dizajnom pripomínajúcim iPad Pro. Apple si pre tieto produkty vytvorí akúsi „softvérovú základňu“ (na WWDC) aby ich potom mohlo predstaviť v plnej kráse.

Apple predstaví nový iMac. Bude mať len 5 mm rámiky.

Bloomberg naopak potvrdil aspoň vydanie očakávaného MacBooku, ktorý bude mať prvý ARM procesor od spoločnosti Apple. Nevieme však, či pôjde o model Air alebo 12″, nakoľko sa informácie rôznia. Z nášho pohľadu môže byť táto správa pravdivá, no určite ju netreba brať na 100% vážne.

Agentúra tvrdí, že Apple sa v rámci WWDC dlhodobo nezameriava na hardvér. To však nie je pravda. Len minulý rok sme tu mohli vidieť nový počítač Mac Pro ši Pro Display XDR spolu so špičkovým dizajnom. V minulosti sa tu predviedol aj HomePod a mnohé ďalšie produkty. WWDC 2020 bude mať pomerne vysokú sledovanosť, nakoľko sa má jednať o online konferenciu. Uvidíme, ako to Apple napokon využije. Ktoré produkty očakávate vy?

Pro Display XDR môžete čistiť iba špeciálnou handričkou.
Bude WWDC 2020 sklamaním? Bloomberg naznačuje, že môže byť.

zdroj

Prečítajte si tiež  WWDC 2023: Ako sledovať predstavenie iOS 17 a Apple Headsetu na akejkoľvek platforme?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.