Ako iste viete, spoločnosť Apple pred niekoľkými dňami v USA oficiálne spustila svoj program, vďaka ktorému si môže prakticky ktokoľvek vymeniť poškodený diel na zariadení bez nutnosti navštevovať autorizovaný servis. A aj keď to znie všetko veľmi dobre, nová služba zďaleka nie je celkom dokonalá.

Aj keď je výhodou, že si od firmy môžete prenajať oficiálny servisný set, ktorý váži viac ako 35 kilogramov a na výšku ďaleko presahuje 1 meter, samotný proces výmeny komponentu chce mať technologický gigant určitým spôsobom pod kontrolou.

Ako podotýka spoločnosť iFixit, všetky komponenty, ktoré si skrz Self Service Repair objednáte musia byť dodatočne spárované s konkrétnym zariadením. V praxi to znamená, že už pri ich nákupe bude musieť zákazník zadať sériové číslo produktu (alebo IMEI) a následne ich môže použiť iba na toto jedno zariadenie.

Zbytočne prehnaná kontrola nad úplne všetkým 

iPhone Self repairPre zahájenie procesu párovania, ktorý spoločnosť Apple označuje ako „System Configuration“, budú zákazníci kontaktovať tým podpory Self Service Repair Store prostredníctvom správy (chatu) alebo telefónu.

Dá sa teda povedať, že aj keď to všetko mohlo byť jednoduché, Apple to zbytočne komplikuje. Vôbec nás ale neprekvapuje, že sa snaží mať aj nad domácimi opravami čo možno najvyššiu kontrolu. Pre túto firmu je to typické.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

iFixit tiež dopĺňa, že samotný obchod s náhradnými dilemy a takisto originálnymi príručkami potrebnými na servis, vcelku prekvapivo neprevádzkuje spoločnosť Apple.

Na starosti ho má firma SPOT, ktorá s technologickým gigantom úzko spolupracuje. Uvidíme, aký budú mať domáce opravy od spoločnosti Apple úspech. Cenovo sa totiž pravdepodobne vyrovnajú autorizovaným servisným úkonom. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.