Spoločnosť Apple bude mať zajtra rušný deň. Technologický gigant z Cupertina si totiž na 7. mája 2024 pripravil svoj prvý tohtoročný event Let Loose, ktorý sa bude konať v pomerne netradičnom čase o 16:00 hodine nášho času. Ako už asi viete, na konferencií by sme mali vidieť prevažne produkty spojené s iPadmi, vrátane nového príslušenstva.

Okrem toho sa však na internete stihlo objaviť viacero únikov, ktoré nám naznačovali aj príchod iných zariadení, ktoré chce Apple v roku 2024 ukázať. No a tu sa o slovo začal hlásiť známy leaker a analytik agentúry Bloomberg Mark Gurman, ktorý uviedol veci na pravú mieru a na základe svojich dobre informovaných zdrojov priamo v Apple vybral päť vecí, ktoré nám Apple na zajtrajšom evente určite nepredstaví.

1. Vlastná umelá inteligencia od Apple

Apple umelá inteligencia
Zdroj: Bing AI / Apple (úprava redakcie)

Hoci sa o vývoji umelej inteligencie z dielne tohto technologického giganta hovorí už niekoľko mesiacov, firma sa s jej predstavením nikam neponáhľa.

iPad Pro by síce mohol dostať čip M4 práve z toho dôvodu, aby lepšie zvládal prácu s AI priamo na zariadení, no ak sa tak stane, pôjde skôr o predprípravu. Na samotné AI funkcie si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Dobrou správou ale je, že to nebude trvať príliš dlho. Apple má v pláne svoje AI riešenia odhaliť už na vývojárskej konferencii WWDC 2024, ktorej hlavný event sa bude konať formou online prezentácie a odštartuje už 10. júna.

2. Nový lacný iPad 11. generácie 

iPad 10
Zdroj: YouTube / PengabdiApple (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple naposledy aktualizovala svoj dostupný iPad ešte koncom roka 2022, keď predstavila iPad 10. generácie s dizajnom iPadu Air 4. generácie. Toto zariadenie disponuje veľkým edge-to-edge displejom, USB-C konektorom a procesorom A14 Bionic. Hoci je to zaujímavý produkt a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite len za 410 € (namiesto pôvodných 579 €), pomaly sa začína špekulovať o nástupcovi.

Ten by mohol dostať o niečo výkonnejší procesor a zopár ďalších úprav, no podľa Gurmana nemáme očakávať žiadne zázraky. Stále totiž pôjde o tablet, pri ktorom si Apple bude strážiť predajnú cenu.

Na trh má prísť najskôr koncom roka 2024, alebo začiatkom roka 2025 a ak sa tešíte, že ho získate lacno, musíme vás sklamať.

iPad 11. generácie sa môže predávať v čase uvedenia na trh za 579 €, ale aj 629 €, nakoľko existuje pravdepodobnosť, že zdražie. Ak teda máte zálusk na súčasnú 10. generáciu, čakanie sa neoplatí.

Prečítajte si tiež  iOS 8 už je na 63% zariadeniach

3. Nový iPad mini 7. generácie 

iPad mini 6. generácie
Zdroj: YouTube: Jimmy Tries World / Noah Herman (úprava redakcie)

Pri iPade mini 7. generácie sa očakáva prakticky to isté, čo pri základnom iPade 10. generácie. Hoci je tento tablet vo vývoji a Apple ho vylepší z hľadiska výkonu a možno aj ďalších hardvérových komponentov, malý tablet z dielne technologického giganta na evente Let Loop neuvidíme. A je to trochu škoda.

iPad mini 6. generácie, ktorý kúpite po kliknutí na tento odkaz len za 582 € (namiesto pôvodných 649 €) už začína mať svoj vek a upgrade by si jednoznačne zaslúžil. Naposledy ho totiž Apple vylepšil ešte v roku 2021.

Aj preto predpokladáme, že nová generácia príde najneskôr do konca roka 2024. Možno sa jej dočkáme na septembrovom evente spolu s iPhonmi. Nechajme sa prekvapiť.

4. Nové počítače Mac s čipom M4

čip Apple Silicon M4
Zdroj: Macrumors, Unsplash / Daniel Korpai (úprava redakcie)

Hoci sa vo veľkom hovorí o tom, že spoločnosť Apple na evente Let Loose predstaví nový procesor M4 pre iPad Pro s OLED displejom, tento čip paradoxne nemá byť určený zo začiatku predaja pre žiaden počítač Mac – aj keď by to mala byť jeho primárna platforma.

Aktualizované procesory s označením M4 Apple uvedie vo svojich MacBookoch Air a Pro, prípadne stolnom iMacu, Macu mini a Macu Studio najskôr na WWDC 2024, ale oveľa pravdepodobnejšie sa ich dočkáme až koncom roka v októbri / novembri počas špeciálneho eventu podobne, ako tomu bolo v roku 2023. Nechajme sa prekvapiť.

5. AirPods 4. generácie 

AirPods 3
Zdroj: YouTube / lukasfronk / Unsplash / Vựa Táo (úprava redakcie)

Aj keď na ne čakáme už pomerne dlhú dobu a dokonca sa objavili informácie o tom, že pomaly ale isto vstupujú do štádia produkcie, nové AirPods 4. generácie, ktoré by mali prísť v dvoch verziách a viac sme sa im venovali v samostatnom článku na evente Let Loose neuvidíme. Apple ich predstaví pravdepodobne až niekedy koncom roka 2024.

Vás to, ale veľmi trápiť nemusí, nakoľko tento model sa bude predávať s najvyššou pravdepodobnosťou za cenu na úrovni 209 €. A tá už je veľmi blízka čiastke, za akú môžete v zľave po kliknutí na tento odkaz kúpiť AirPods Pro 2 (USB-C) – 218 €. Aktuálne nejde len o najlepšie Apple slúchadlá, ale pravdepodobne o najlepšie TWS slúchadlá na celom svete.

Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach, na ktoré novinky sa na zajtrajšom evente Let Loose najviac tešíte vy.

Bude to nový iPad Pro s OLED displejom, veľký 12,9″ iPad Air alebo skôr vylepšená Apple Pencil, ktorá by mohla fungovať so súpravou Apple Vision Pro? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Ak máte MacBook Air/ Pro 2013/2014, čoskoro mu skončí podpora.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -