Spoločnosť Apple už o necelý týždeň zorganizuje jednu z najdôležitejších akcii celého roka. Vývojárska konferencia WWDC 2024 odštartuje v pondelok 10. júna o 19:00 hodine nášho času, pričom najskôr uvidíme hlavný mediálny event, na ktorom výrobca odhalí operačné systémy iOS 18iPadOS 18, macOS 15 či watchOS 11.

Podľa očakávaných správ bude tento rok z hľadiska softvéru skutočne výnimočný. Spoločnosť Apple sa totiž pokúsi dobehnúť svojich najväčších konkurentov na trhu a predstaví nám svoje vlastné riešenie v oblasti generatívnej umelej inteligencie, ktorú bude možné o pár mesiacov neskôr oficiálne používať v podporovaných zariadeniach.

Z času na čas sa však stane (a v posledných rokoch sa to dialo pomerne často), že vývojárska konferencia WWDC sa netýka len softvéru, ale aj hardvéru. Apple tu často predstavuje rôzne technológie, ktoré uvedie na trh neskôr, no využije silný záujem o operačné systémy, aby na ne dopredu nalákal publikum.

Minulý rok to bol napríklad headset Apple Vision Pro, ktorý sa dostal do predaja až začiatkom tohto roka a v minulosti Apple rovnakým spôsobom predstavil napríklad prvý HomePod. Na WWDC však Apple v roku 2020 odhalil aj platformu Apple Sillicon či počítač Mac Pro.

Inými slovami, je to vynikajúca príležitosť na podobné oznámenia a Apple o tom veľmi dobre vie. Preto sa to snaží zúžitkovať vo svoj prospech. Nič však nerobí nasilu.

V akom duchu sa bude niesť WWDC 2024

Konferencia WWDC 2024
Zdroj: Apple

Rok 2024 bude podľa všetkého patriť výhradne umelej inteligencii. Potvrdil to jeden z najznámejších a dovolíme si tvrdiť, že aj najpresnejších leakerov a analytikov spoločnosti Apple.

Mark Gurman, ktorý má veľmi dobré kontakty v Cupertine uviedol, že neočakáva, že by Apple ukázal na WWDC 2024 hardvérové novinky. Samozrejme, firma môže prekvapiť, ale on sám si nemyslí, že sa to stane.

Na konferencii WWDC nebude oznámený žiadny hardvér, pokiaľ spoločnosť Apple neočakávane nepredstaví nové zariadenie, ktoré uvedie na trh neskôr (aby bolo jasné: to neočakávam),“ uviedol Gurman vo svojom newslettri s názvom Power on.

Inými slovami, najbližšia konferencia bude čisto softvérová záležitosť. Trápiť vás to, ale nemusí, pretože noviniek bude k dispozícii viac, ako dosť. Nechajme sa teda prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra kúpite sú v zľave za super cenu. Oslovia vás špičkové funkcie aj extrémna odolnosť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -