Nakoľko sa čoraz častejšie hovorí o tom, že náhlavná súprava od spoločnosti Apple bude predstavená niekedy v roku 2022, z pozadia technologického giganta sa ku nám dostávajú aj rôzne podrobnosti.

O tie posledné sa teraz postaral analytik Ming-Chi Kuo – 75,9 % (195 únikov).

Vo svojej obsiahlej poznámke pre investorov Kuo uvádza, že prvý AR/VR Headset bude vybavený 3D senzormi, ktoré majú byť na vyššej úrovni než tie, ktoré spoločnosť Apple používa v iPhone a iPade (LiDAR) a tiež pri technológii Face ID.

Analytik je presvedčený o tom, že náhlavná súprava získa aj inovatívny systém určený na detekciu gest a pohybov. Pre lepšiu predstavu – zatiaľ čo iPhone má dokopy len jednu sadu 3D senzorov, headset ich má mať až štyri!

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Headset bude obsahovať obrovské množstvo technológií 

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleAby toho nebolo málo, v Cupertine chcú tiež do tohto zariadenia zakomponovať aj špeciálne detektory, ktoré budú určené na sledovanie očí, rozpoznávanie dúhovky, ovládanie hlasom, detekciu pokožky, detekciu výrazu tváre a tiež priestorovú detekciu.

Prečítajte si tiež  Apple Headset prinesie revolučné používateľské rozhranie

Oficiálneho predstavenia zariadenia sa dočkáme s vysokou pravdepodobnosťou až koncom roka 2022, pričom do predaja môže vstúpiť niekedy začiatkom roka 2023.

Predpokladá sa, že „inteligentné okuliare“ budú tým zariadením, ktoré do desiatich rokov úplne nahradí iPhone. To je však zatiaľ hudba ďalekej budúcnosti…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here