Spoločnosť Apple predstavila pred dvoma rokmi drobné sledovacie zariadenie, ktorému hovorí AirTag. Ide o šikovný lokátor predmetov, ktorý dokáže neuveriteľné veci. Aj keď je relatívne malý a nenápadný, jeho nákup by ste určite nemali podceniť. Po zľave ho získate veľmi lacno a na dovolenke by mal byť samozrejmosťou.

Zaujíma vás prečo? AirTag využíva sieť služby Nájsť od spoločnosti Apple, čo znamená, že aj keď nemá GPS, dokáže sa cez Bluetooth pripojiť na akýkoľvek (aj cudzí) iPhone a odoslať prostredníctvom neho svoje údaje o polohe, ktoré sú samozrejme plne anonymizované – to, kde sa AirTag nachádza vie iba majiteľ. Hodí sa vám to v dovolenkových destináciách, kde sa vyskytujú zlodeji zameraní na turistov, ale tiež v leteckej batožine, vďaka čomu môžete mať relatívne presný prehľad o tom, kde sa nachádza, ak sa náhodou stratila.

AirTag sa štandardne predáva za 39 €, čo v porovnaní s jeho schopnosťami nie je vysoká cena. Po kliknutí na tento odkaz ho však kúpite od cca 33 €, vďaka čomu ešte zopár eur ušetríte.

Rovnako tak si môžete kúpiť aj väčšie a výhodnejšie balenie štyroch kusov AirTagu, ktoré sa bežne predáva za 129 €. Po kliknutí na tento odkaz ho získate za 110 €, vďaka čomu vás jeden kus vyjde ešte lacnejšie, len na 27,5 €. A ak ich toľko nepotrebujete, skúste sa dohodnúť so svojimi kolegami a priateľmi, či nechcú AirTag tiež. Určite sa niekto nájde.

AirTag už zachránil kadečo, dokonca aj 1 milión eur

Čo všetko dokáže AirTag za 30 €? Kúpiť by ste si ho mali aj vy
Zdroj: Unsplash / Onur Binay / Auguras Pipiras (úprava redakcie)

A ak si myslíte, že celé je to iba marketing na produkt, ktorý nikdy nevyužijete, ste na poriadnom omyle. V rámci bežného používania vám AirTag pomôže nájsť kľúče, peňaženku alebo čokoľvek iné, kde si ho zavesíte / schováte. Často ich niekde doma zapatrošíme a presne vtedy prichádza na scénu toto zariadenie. Okrem presnej lokalizácie vydáva aj intenzívny zvuk.

Rovnako sa objavilo množstvo medializovaných (a určite oveľa viac nemedializovaných) prípadov, v rámci ktorých AirTag zachránil obrovský obnos peňazí. Nedávno sme napríklad informovali o tom, ako toto drobné zariadenie dokázalo detegovať zlodejov, ktorý z obrneného vozidla ukradli viac ako 1 milión eur.

Rovnako sa vďaka AirTagu podarilo usvedčiť známu aerolinku, ktorá klamala svojmu zákazníkovi o tom, kde sa nachádza jeho stratená batožina a dokonca sa koncom minulého roka vyskytol prípad, kedy AirTag zachránil Slovákovi ukradnuté auto.

AirTag
Zdroj: Unsplash / Đức Trịnh

Ak teda hľadáte šikovnú poistku, ktorá nie je drahá a navyše vám vydrží niekoľko dlhých rokov, AirTag je investícia, ktorú jednoznačne odporúčame. Ak sa o ňom chcete dočítať viac, pozrite si náš podrobnejší článok na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Pozri si paródiu na "Shot on iPhone 6" kampaň

Nezabudnite na dostupné puzdro pre AirTag

AirTag kľúčenka
Zdroj: Loopi

Spoločnosť Apple si stanovila pri AirTagu zaujímavý obchodný model. Zariadenie stojí približne rovnako, ako prívesky na kľúče, ktoré si môžete zaobstarať spolu s ním. Za niektoré kúsky zaplatíte dokonca aj viac.

Dobrou správou ale je, že vďaka Loopi.sk môžete získať tieto produkty mimoriadne lacno. Napríklad kožený prívesok na AirTag sa dá kúpiť už za 12,99 € a jeho dostupnejšia silikónová verzia stojí len 7,99 €.

Navyše sú k dispozícii aj špeciálne prívesky na obojok pre vášho psíka. Jeden stojí 7,99 € a druhý 8,99 €.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -