Technologická spoločnosť by už v priebehu niekoľkých mesiacov mohla predstaviť svoje prvé inteligentné okuliare, respektíve Headset, ktorý bude slúžiť na sprostredkovanie rozšírenej alebo virtuálnej reality. Ako sme sa však dnes dozvedeli, tento produkt bude fungovať úplne ináč než u konkurencie.

Spoločnosť Meta (bývalý Facebook) totižto plánuje predstaviť zariadenie, ktoré by mohlo používateľovi sprostredkovať akýsi druhý život. Ak ráno vstane, pokojne bude môcť v Metaverse stráviť aj celý deň s tým, že realitu odloží bokom. Ako uvádza Mark Gurman z agentúry Bloomberg, takýto princíp je v spoločnosti Apple prísne zakázaný.

Technologický gigant z Cupertine zjavne nechce aby AR/VR Headset predstavoval pre používateľa miesto, ktoré ho úplne odstrihne od skutočného sveta. Práve naopak sa pokúša docieliť to, aby bol nápomocný v rámci každodennej reality.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Náhrada za iPhone, ktorá však nebude lacná 

Meta VR Inými slovami by mohol v budúcnosti (podľa odhadov už za 10 rokov) nahradiť iPhone, nakoľko by sme cezeň volali, sledovali navigáciu, počúvali hudbu, no určite by sme ho nechceli nosiť na hlave počas celého dňa, pokiaľ by nás v danej chvíli „skutočný svet nebavil“.

Prečítajte si tiež  Prvý AR/VR Headset od Apple dostane 3 samostatné displeje!

Prvý AR/VR Headset by mal byť predstavený koncom roka 2022 a už v tomto období by sa mohlo niekoľko kusov dostať aj do predaja. Problémom však bude zlá dostupnosť (minimálne zo začiatku) a príliš vysoká cena, ktorá môže hravo prekročiť aj sumu 2 000 €.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here