O prvkoch generatívnej umelej inteligencie, ktoré má Apple v pláne predstaviť už o pár mesiacov sa hovorí čoraz častejšie. Nové AI vychytávky by mali doraziť v rámci systémovej aktualizácie iOS 18, ktorú Apple odhalí počas júnovej konferencie WWDC 2024. Času každopádne ubúda a Apple ešte podľa všetkého nenašiel partnera, s ktorým bude spolupracovať na vývoji tejto technológie.

Posledné správy z portálu ChinaDaily naznačujú, že Apple usilovne rokuje so spoločnosťou Baidu ohľadom spolupráce v oblasti generatívnej umelej inteligencie. Obaja giganti však podľa všetkého ešte nedospeli ku konečnej dohode. Zdroje blízke tejto situácii naznačujú, že diskusie stále prebiehajú, no oficiálne potvrdenie chýba.

Apple zrejme uzavrie partnerstvo so spoločnosťou Baidu

V prípade, že by obe strany prikývli na partnerstvo, spoločnosť Baidu by mohla byť zodpovedná za pohon generatívnych AI funkcií v operačnom systéme iOS 18, ale iba na čínskom trhu.

V Číne je potrebné, aby vláda schválila všetky modely generatívnej AI a práve Baidu už má povolenie pre svojho chatbota menom Ernie. Všeobecne zaužívané chatboty ako Gemini od Google alebo ChatGPT od OpenAI v Číne zatiaľ nie sú dostupné.

Apple sa údajne angažoval v rokovaniach o partnerstve s Google a OpenAI, zameraných na americký trh a ďalšie regióny. Zatiaľ však nie je isté, ako tieto snahy dopadli.

Umelá inteligencia v iOS 18
Zdroj: Bing AI, MacRumors (úprava redakcie)

Čo prinesie umelá inteligencia v iOS 18? 

Apple plánuje obohatiť hlasovú asistenciu Siri aj vstavaný vyhľadávací nástroj Spotlight v iPhone o veľké jazykové modely. Cieľom tohto kroku bude zlepšiť schopnosť každej funkcie presne odpovedať na zložitejšie otázky. Vylepšená verzia Spotlightu by tiež mohla ponúknuť hlbšiu integráciu so špecifickými funkciami a vlastnosťami v aplikáciách.

Spoločnosť tiež skúma funkcie poháňané umelou inteligenciou, ktoré by používateľom umožnili automaticky vytvárať zoznamy skladieb v službe Apple Music. Pribudnúť by mala aj podpora AI v prezentáciách v aplikácii Keynote.

Umelá inteligencia od Apple
Zdroj: Bing AI

Medzi ďalšie aplikácie, ktoré vraj v iOS 18 získajú hlbšiu integráciu AI, patria Zdravie, Správy, Numbers, Pages a Skratky. V ďalších fázach vývoja by mal počet podporovaných apiek naďalej rásť.

Zdá sa, že poprední predstavitelia spoločnosti tomuto projektu naozaj veria. Nám neostáva nič iné ako čakať, s akými novinkami systém dorazí. Ako ale poznáme Apple, určite sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro dostane čip s lepšou podporou AI. Dopomôže aj iOS 18

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -