Poväčšine sa stretávame s príbehmi súvisiacimi so záchranou života, v ktorých hrajú hlavnú úlohu inteligentné hodinky Apple Watch a ich zdravotné funkcie. Tentokrát ale internetom preletela správa o tom, ako slúchadlá AirPods zachránili ľudský život. Stalo sa to žene v New Yersey, ktorá si je istá, že ak by ich nemala na ušiach, pravdepodobne by zomrela.

Istá Susan Putman pracovala vo svojom kvetinovom ateliéri na obrovskom kvetinovom venci. Počas práce si ho chcela pozrieť celý a tak kúsok ustúpila, pričom zabudla na krabicu, ktorá sa nachádzala za ňou.

Prečítajte si tiež  Prečo aktualizovať svoje zariadenie na iOS 15? Dôvody sú hneď dva!

Nešťastným spôsobom sa o ňu potkla a nasledoval pád z výšky zhruba 2,5 metra rovno na zem. A aby toho nebolo málo, žena sa hlavou udrela o ostrú kovovú tyč, pričom začala silno krvácať.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Slúchadlá AirPods zachránili ľudský život vďaka vstavanej funkcii „Hey Siri“

Susan vo svojom príbehu, ktorý opisovala pre portál People uviedla, že si nie je istá či stratila vedomie, pretože bola z celej situácie v šoku. Pamätá si iba na to, ako krvácala z hlavy a následne si uvedomila, že má na ušiach slúchadlá AirPods. Keďže sa príliš nevedela hýbať, povedala iba hlasový príkaz „Hey Siri, call 911.” pomocou ktorého si privolala pomoc.

Ďalej si spomína už len na to, že sa pri nej objavili dvaja príslušníci polície. Jeden z nich jej pridržal uterák pri hlave a hovoril druhému, aby sa záchranári ponáhľali, pretože stratila veľa krvi.

Susan si myslí, že ak by na mieste ležala možno len o 15 minút dlhšie, pravdepodobne by zomrela. Dá sa teda povedať, že jej slúchadlá AirPods a hlasová asistentka Siri spoločne zachránili život.

Prečítajte si tiež  Zákaz predaja iPhonov v USA a Nemecku? Ericsson sa o to snaží súdnou cestou!

V nemocnici si je zranenie vyžadovalo sedem štichov a doktori jej diagnostikovali otras mozgu. Dnes je našťastie už Susan úplne v poriadku a z hrozivej nehody sa zotavila. Svoj príbeh opísala aj v liste, ktorý zaslala generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple – Timovi Cookovi. Nedozvedeli sme sa ale, či jej niečo odpísal…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -