Sťahovanie aplikácií z digitálneho obchodu App Store síce zažilo menšiu ranu kvôli odchodu z Ruska, no vo všeobecnosti sa vývojári a tvorcovia nemajú na čo sťažovať. Prvý tohtoročný kvartál priniesol celosvetové prvenstvo TikToku, ktorý sa stal globálne najsťahovanejšou aplikáciou. Apke sa tak podarilo z prvého miesta zosadiť Instagram, ktorý je momentálne v tesnom závese.

Prečítajte si tiež  Aktuálne: App Store a Apple Music čelia výpadkom. Môže sa to týkať aj Slovenska

TikTok sa tak po prekonaní minuloročnej méty v podobe 3,5 miliardy stiahnutí dočkal ďalšieho úspechu. Pre tvorcov je to obzvlášť úspešný míľnik, nakoľko TikTok je jedinou apkou mimo vlastníctva spoločnosti Meta, ktorá túto hranicu prekonala.

V obchode Apple App Store bol TikTok celosvetovo stiahnutý približne 70 miliónkrát. Väčšina týchto stiahnutí bola z telefónov iPhone a malé množstvo z iPadov. Napriek tomu, že aplikácia je v Indii od júna 2020 zakázaná, zaznamenala v Ázii 11 % medzikvartálny nárast. Google Play sa síce môže popýšiť viacerými sťahovaniami, no tento jav je spôsobený miernym nepomerom v počte zariadení.

Zdroj: Sensor Tower

Odhady spoločnosti Sensor Tower zahŕňajú celosvetové denné počty stiahnutí pre iPhone a iPad za obdobie od 1. januára do 31. marca 2022. Z týchto údajov sú vylúčené vlastné aplikácie spoločnosti Apple a zahrnuté boli len jedinečné inštalácie, čo v praxi znamená = jedno stiahnutie na používateľa.

Medzi ďalších celosvetových konkurentov patrili aplikácie WhatsApp, Telegram, HBO Max, Facebook alebo Messenger. Mierny pokles zaznamenal Netflix, ktorý by sa však v najbližšom období mal prepadnúť ešte o čosi viac. Ktorú z uvedených aplikácií používate najčastejšie vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Zdroj: Sensor Tower

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -