Jednou z hlavných tém týkajúcich sa pripravovaných Apple produktov je určite headset určený pre virtuálnu a rozšírenú realitu. Avizovaná náhlavná súprava mala pôvodne doraziť v najbližších mesiacoch. Podľa posledných informácií by sa ale mal oneskoriť až do roku 2023 kvôli komplikáciám vo vývoji.

Prečítajte si tiež  Prvý Headset od Apple dostane extrémne výkonnú nabíjačku. Dôvodom bude náročný hardvér

Nové informácie odhaľujú, že spoločnosť Apple pôvodne plánovala uviesť náhlavnú súpravu na trh v roku 2021 a dodať ju tento rok. Tieto plány ako vieme nevyšli a debaty o príchode produktu sa viac rozprúdili v posledných týždňoch. Gigant z Cupertina si potom stanovil termín WWDC v júni 2022 na uvedenie produktu na trh ako viac pravdepodobný míľnik, no to sa zrejme rovnako neodohrá.

Apple VR Headset

Headset vraj čelí problémom s prehrievaním, ako aj problémom s kamerou a softvérom. Zariadenie bude údajne vybavené dvoma čipmi, pričom aspoň jeden z nich bude na úrovni M1 Pro z najnovších modelov MacBook Pro. Predpokladá sa, že príčinou problémov s prehrievaním sú tepelné nároky tohto čipu.

V skorších návrhoch sa pokúšali tepelné problémy zmierniť použitím externého zariadenia, ktoré by bezdrôtovo prenášalo údaje do slúchadiel. Verte či neverte, na náhlavnej súprave v súčasnosti údajne pracuje približne 2 000 zamestnancov spoločnosti Apple.

V dôsledku týchto problémov s vývojom teraz Apple zvažuje, že uvedenie headsetu na trh odloží na koniec roka 2022 alebo 2023. Spoločnosť Apple údajne informovala partnerov v dodávateľskom reťazci, že zariadenie pravdepodobne nebude uvedené na trh skôr ako v roku 2023.

Instagram Banner

Niektoré firmy sa ale musia mať na pozore, pretože výroba komponentov by sa mala začať už v nasledujúcich mesiacoch. Kamery pre náhlavnú súpravu dodávané spoločnosťou LG Innotek sa majú začať vyrábať už v druhom štvrťroku tohto roka.

Prečítajte si tiež  Prvý AR/VR Headset od Apple dostane 3 samostatné displeje!

Predpokladá sa, že spoločnosť teraz plánuje zamerať konferenciu WWDC v roku 2023 najmä na vytváranie aplikácií pre virtuálnu a rozšírenú realitu, ktoré by naštartovali obchod s aplikáciami v zariadení. Druhou dôležitou vecou je aj nový operačný systém, na ktorom bude postavené rozhranie headsetu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -