Spoločnosť Apple je známa tým, že často oživuje staré dizajny a názvy produktov, ktoré následne využíva ako inšpiráciu pre svoje inovácie. Tento trend je zreteľný pri produktoch ako AirPods alebo reproduktoroch HomePod, ktoré si požičiavajú prvky z niekdajších iPodov. Zdá sa, že gigant z Cupertina môže povýšiť nostalgiu na úplne novú úroveň.

Už dlhšie sa hovorí o slúchadlách AirPods, ktoré by dostali pre nabíjacie puzdro dotykový displej. Podľa nového patentu by sme sa však mohli dočkať nie len displeja, ale aj vstavaného prehrávača. Jedna z najnovších patentových prihlášok totiž ukazuje zariadenie, ktoré pripomína AirPods s prehrávačom na štýl iPodu nano.

Od uvedenia AirPods na trh v roku 2016 Apple neustále inovuje a vylepšuje puzdrá pre svoje bezdrôtové slúchadlá.

V jednotlivých generáciách sme sa dočkali vychytávok v podobe bezdrôtového nabíjania, integrovaných reproduktorov, USB-C portu a dokonca aj sledovania prostredníctvom lokalizačnej siete Find My.

AirPods získajú obrazovku a môžu pripomínať iPod nano

V septembri 2022 Apple podal patentovú prihlášku na puzdro AirPods so zabudovaným dotykovým displejom, ktorý by mohol slúžiť na celý rad úloh.

Na zozname sa nachádzajú rôzne funkcie od ovládania prehrávania hudby, cez interakciu so Siri, prijímanie a odpovedanie na iMessages, až po kontrolu počasia a po počúvanie audiokníh.

Slúchadlá AirPods s displejom
Zdroj: USPTO

Tento patent bol nedávno aktualizovaný, čo naznačuje, že Apple má stále záujem o rozšírenie funkcionality puzdra AirPods.

Jedným z možných scenárov je transofrmácia puzdra na zariadenie, ktoré by v mnohých ohľadoch pripomínalo modernú verziu legendárneho hudobného prehrávača. Vizualizácie z patentu ukazujú, že nové puzdro by mohlo mať podobný vzhľad, ako šiesta generácia iPodu nano z roku 2010.

Predstava puzdra s vlastným displejom môže znieť ako veľký skok, no ak je niečim Apple známy, tak je to posúvanie technologických hraníc. Analytické predpoklady naviac naznačujú, že toto zariadenie by podčiarklo iniciatívu Apple v prechode do éry „Ultra“.

Toto obdobie je označované ako posun zaužívaných zariadení o krok ďalej, pričom sa chce Kalifornská spoločnosť zamerať na high-endové produkty za poriadne vysoké ceny. Viac sme sa tomu venovali v samostatnom článku.

Slúchadlá AirPods s displejom
Zdroj: MacRumors

Hoci je predstavenie slúchadiel AirPods so vstavanou obrazovkou ešte niekoľko rokov vzdialené, určite predstavuje zaujímavý koncept. Čo si o tomto zariadení myslíte vy?

Prečítajte si tiež  AirPods 3 vs AirPods Pro 2: Vyriešili sme veľkú dilemu Slovákov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -