Zdá sa, že Apple môže už čoskoro predstaviť nový druh operačného systému. V prvej beta verzii tvOS 17.4 sa objavil kód, ktorý naznačuje, že Apple naďalej vyvíja homeOS pre inteligentnú domácnosť.

Ešte v júni 2021 spoločnosť Apple zverejnila dve pracovné ponuky, kde sa spomínal systém homeOS. Keď sa však táto informácia dostala do médií, Apple tento názov zmazal. Od tej doby sme o homeOS nepočuli nič až do dnešných dní. Náznaky, že na ňom Apple stále pracuje sa tak opäť vynárajú na povrch.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Systém homeOS by mohol byť dostupný pre viacero zariadení

Dôvodov na prechod k novému systému pre inteligentnú domácnosť sa nájde hneď niekoľko. Jedným z nich je nekomplexné riešenie pre prvky smart home, kam patrí HomePod či Apple TV.

Pôvodný HomePod z roku 2018 bežal na upravenej verzii systému iOS 11, neskôr na platforme tvOS a teraz na špeciálnom softvéri HomePod. To by sa však čoskoro mohlo zmeniť.

Ako súčasť svojho zámeru rozšíriť inteligentnú domácnosť by Apple mohol v budúcnosti zlúčiť softvér tvOS a HomePod do jedného a možno ho premenovať na spomínaný homeOS.

Systém homeOS pre inteligentnú domácnosť
Zdroj: Bing Ai

Podľa analytika Marka Gurmana z agentúry Bloombergu spoločnosť Apple usilovne pracuje na novom inteligentnom domácom displeji, ktorý by súperil so zariadeniami ako Echo Show, Meta Portal alebo Google Nest Hub.

Toto zariadenia by malo mať podobný dizajn, ako iPad a kameru na FaceTime hovory, pričom by ho bolo možné upevniť na stenu. Hlavnou ideou za týmto produktom je, že bude fungovať, ako hlavná konzola pre ovládanie produktov inteligentnej domácnosti. Taktiež by sme na ňom mali vidieť HomeOS.

Homekit novinky - WWDC 2021
Zdroj: Apple

Predpokladá sa, že systém tvOS 17.4 sa dostane k verejnému vydaniu v marci spolu so systémom iOS 17.4. Toto načasovanie je blízko doby, keď Apple zvyčajne organizuje jarné podujatie. Je teda možné, že už čoskoro sa v prípade homeOS dozvieme viac informácií priamo od jablkovej spoločnosti.

Prečítajte si tiež  Služba Apple TV+ aj napriek veľkej konkurencii stále rastie. Takto sa jej darilo v roku 2023

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -