Od predstavenia najočakávanejšieho zariadenia dekády nás delí už iba niekoľko dní. Mesiace avizovaná náhlavná súprava pre virtuálnu a rozšírenú realitu od Apple by sa mala ukázať už počas konferencie WWDC 2023. Tešiť sa môžeme na zásadné inovácie.

Okrem možností a funkcií, ktoré poznáme z iPhonu či iPadu, sa Apple VR/AR Headset zameria aj na ďalšiu žiadanú kategóriu. Spoločnosť Apple chce s týmto zariadením preraziť na v oblasti gamingu, ktorému sa v súčasnosti venuje len na mobilných platformách.

Vďaka tomu, že náhlavné súpravy podobného druhu už nejaký čas na trhu pôsobia, existuje množstvo herných zážitkov pre virtuálnu realitu, ktoré zabávajú ľudí po celom svete. Ak teda spoločnosť Apple naozaj uvedie na trh nový extrémne výkonný hardvér, bolo by veľkou chybou, keby atraktívne herné tituly obišiel. Práve s nimi môže nalákať nových zákazníkov.

Apple headset sa zameria na hernú stránku

Ako sa ukázalo, jednou z hier, ktorá by mala byť dostupná už pri uvedení headsetu na trh, je známy titul Beat Saber. Na dôveryhodnosť tejto informácie poukazuje fakt, že jeden z tvorcov hry teasuje Apple konferenciu vo svojom novom tweete.

Beat Saber pre virtuálnu realitu
Zdroj: Beat Saber

Hra Beat Saber je už k dispozícii na náhlavných súpravách, ako napríklad Meta Quest 2, HTC Vive alebo PlayStation VR. V hre majú hráči za úlohu udržiavať rytmus a švihať po hudobných notách šabľami podobnými lightsaberom zo Star Wars.

V súvisiacich správach sa podobného teasingu pred začiatkom konferencie WWDC dočkala aj populárna hra No Man’s Sky. Sean Murray, zakladateľ spoločnosti Hello Games, ktorá stojí za jej vývojom, nedávno na Twitteri zverejnil emoji jablka. To podľa mnohých naznačuje, herné štúdio sa môže podieľať na adaptácii svojich hier pre Apple Headset.

Apple VR/AR Headset koncept
Zdroj: Markus Kane, David Lewis, MacRumors

Všetko o Apple VR/AR Headsete sa dozvieme už počas konania WWDC 23, ktorá prebehne od 5. do 9. júna 2023. Samotný event sa uskutočňuje vždy počas prvého dňa konferencie, takže sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple Headset ľahko nezoženiete. Počet kusov bude spočiatku extrémne nízky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -