Spoločnosť Apple sa počas budúcotýždňovej konferencie WWDC 2023 zameria na tri hlavné témy. Okrem očakávanej AR/VR náhlavnej súpravy a nových systémových aktualizácií dostanú slušnú dávku priestoru aj počítače Mac.

Ako spomína vo svojom príspevku známy analytik Mark Gurman, Apple chystá v kategórii Macov niekoľko zaujímavých oznámení. Vedúcu zástavu ponesie MacBook Air novej generácie, ktorý sa po prvýkrát predstaví s 15″ uhlopriečkou.

Nový model Air je takpovediac jasný, nakoľko jeho produkciu potvrdili aj ďalšie zdroje priamo z dodávateľského reťazca spoločnosti. V jablkovej ponuke sa však nachádza viacero Macov, ktoré by si zaslúžili upgrade.

Možností je hneď niekoľko

Model, ktorý si aktualizáciu doslova vyžaduje, je prémiový Mac Pro, ktorý na svojho nástupcu čaká už poriadne dlho. Jedná sa totiž o jeden z posledných počítačov s logom nahryznutého jablka, ktorý sa nedočkal upgradu na čip Apple Silicon.

Mac Pro na stole vedľa monitora XDR Pro Display
Zdroj: Bloomberg

V hre sú aj 13″ modely MacBooku Air a MacBooku Pro s čipom M3, ktoré sú údajne vo vývoji. V tomto prípade sa však viac prikláňame k dátumu uvedenia koncom tohto roka, keďže Apple ešte zrejme neuzavrelo cyklus Apple Silicon M2.

Horúcim adeptom na upgrade je aj klasický iMac. Modelový rad pestrofarebných iMacov s 24″ uhlopriečkou sa aktualizácie dočkal naposledy ešte v roku 2021. Je teda viac než možné, že čip M1, ktorý sa stále nachádza v súčasnom iMacu, bude vymenený za novšiu generáciu. Dizajnových zmien by sme sa však mali dočkať iba v malom množstve.

iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Jedno je isté. Apple už o týždeň opäť rozvíri vody v ponuke Macov a nám ostáva len čakať, ktoré modely sa dočkajú vytúženej aktualizácie. Ktorý počítač si podľa Vás zaslúži upgrade najviac? Dajte nám vedieť do komentára.

Prečítajte si tiež  Apple nás očarilo s pozvánkou na WWDC 2023: Zažite ju v rozšírenej realite aj vy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -