Ponuka slúchadiel AirPods by sa v tomto roku mala výrazne rozšíriť. Apple však okrem známych modelov plánuje uviesť aj úplne novú verziu, ktorá poteší hlavne menej náročných používateľov. Spoločnosť z Cupertina totiž pripravuje cenovo dostupnejšie slúchadlá „AirPods Lite“, ktoré by sa mali objaviť v druhej polovici tohto roku.

Informácie z dodávateľského reťazca naznačujú, že produkcia slúchadiel AirPods by sa mala zvýšiť vďaka príchodu nového, lacnejšieho modelu. Tejto téme sa venoval aj známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa v jednom zo svojich príspevkov venoval nadchádzajúcim zariadeniam z dielne Apple.

Podľa neho by sme sa mali dočkať viacerých modelov slúchadiel, medzi ktorými nebudú chýbať ani prémiové AirPods Max alebo základné AirPods.

AirPods Lite dostanú rekordne nízku cenovku

Detaily nového modelu zatiaľ nie sú jasné, no predpokladaná cenovka na úrovni 129 € môže poslúžiť ako najväčšie lákadlo. Vzhľadom na cenu však môžeme predpokladať výrazné okresanie funkcií.

V AirPods Lite nepočítame s ANC ani s podporou precízneho vyhľadávania cez Find my. Tým, že slúchadlá nebudú mať komplikovaný hardvér by mali byť výrazne lacnejšie na produkciu.

Na druhej strane si však nemyslíme, že budú okrem vizuálnych zmien príliš iné, ako súčasné AirPods 2. generácie, ktoré Apple štandardne predáva za 159 €. Po kliknutí na tento odkaz ich však môžete mať už za 103 €. Čakať na nástupcu sa preto príliš neoplatí.

AirPods 3 vs AirPods Pro 2
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Apple však prinesie niekoľko noviniek. Nebude chýbať nový nabíjací štandard v podobe USB-C portu alebo vyššie avizovaný nový dizajn, vďaka ktorému sa slúchadlá odlíšia od svojich kolegov v ponuke.

Viac by sme sa mali dozvedieť už na jeseň, kedy pravdepodobne prebehne ich predstavenie po boku ďalších očakávaných zariadení ako sú napríklad Apple Watch X alebo nový modelový rad iPhone 16.

Prečítajte si tiež  Apple chystá lacnejšie základné Airpods a nové Airpods Max. Vieme kedy prídu na trh

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -