Jablková spoločnosť prinesie s headsetom Apple Vision Pro niekoľko inovácií, ktorými zatiaľ nedisponuje žiadna z konkurenčných firiem. Zariadenie však bude skrývať aj niekoľko nepochopiteľných nedostatkov. Okrem zdanlivo nepoužiteľnej virtuálnej klávesnice tu máme ďalšie sklamanie, v podobe chýbajúcej podpory technológie Wi-Fi 6E.

Wi-Fi 6E rozširuje schopnosti štandardu Wi-Fi 6 na 6 GHz pásmo, ktoré poskytuje rýchlejšie bezdrôtové pripojenie a menej interferencie signálu. Spoločnosť Apple už túto vychytávku zaviedla do niekoľkých zariadení. Medzi produkty, ktoré podporujú Wi-Fi 6E patria najnovšie verzie iPadu Pro, iPhone 15 Pro a 15 Pro Max a väčšina modelov počítačov Mac, ktoré boli vydané v roku 2023.

Apple Vision Pro nedostane podporu 6 GHz pásma

Zo žiadosti podanej spoločnosťou Apple vyplýva, že Vision Pro nemá povolené žiadne prevádzkové frekvencie v 6 GHz pásme. To teda potvrdzuje, že headset nepodporuje Wi-Fi 6E.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Namiesto toho jeden z dokumentov uvádza, že Vision Pro podporuje bežné Wi-Fi 6, ktoré funguje v 2,4 GHz a 5 GHz pásmach.

Apple Vision Pro čip
Zdroj: Apple

Apple ešte stále nezverejnil kompletné technické parametre zariadenia Vision Pro, takže zatiaľ sú dostupné iba obmedzené informácie. Čo ale vieme je, že headset je vybavený čipom Apple Silicon M2 a úplne novým čipom R1, ktorý spracúva vstupy z kamery a mikrofónu.

V prípade úložiska bude dostupná konfigurácia od 256 GB až do 1 TB a zariadenie naviac dostane 16 GB operačnej pamäte RAM.

Kedy vychádza Apple Vision Pro? 

Predobjednávky pre náhlavnú súpravu by mali začať na americkom trhu už 19. januára 2024 o 5. hodine ráno. Na Slovensku bude v tom čase 14:00.

Objednávky budú zatiaľ možné len v Spojených štátoch a spoločnosť Apple ešte neoznámila, kedy bude náhlavná súprava dostupná v iných regiónoch.

Apple Vision Pro Headset
Zdroj: Apple / úprava redakcie

Prvé kusy sa potom k zákazníkov dostanú najskôr 2. februára, kedy má byť Apple Vision Pro oficiálne naskladnený v kamenných prevádzkach a rovnako na skladoch pre Apple Online Store. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Kedy bude Apple Vision Pro dostupný na Slovensku?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -