Apple Vision Pro sa za niekoľko mesiacov na trhu dostal do povedomia používateľov ako zaujímavá alternatíva za Mac či ostatné produkty využívajúce Apple ekosystém. Zatiaľ čo niektorí headset milujú, inú ho nenávidia. Aj keď je toto zariadenie dostupné len extrémne krátko, Apple už teraz vyvíja ďalší model.

Podľa informácií Marka Gurmana z agentúry Bloomberg síce Apple aktívne pracuje na vývoji Apple Vision Pro 2, no ešte si naň poriadne počkáme. Druhá generácia revolučného produktu by sa nemala objaviť skôr, ako v roku 2027. Vo svojom najnovšom príspevku Gurman uviedol aj podrobné vysvetlenie.

Apple Vision Pro si na aktualizáciu počká poriadne dlho

Známy analytik sa domnieva, že aktuálne plány spoločnosti nezahŕňajú uvedenie novej generácie náhlavnej súpravy v blízkej budúcnosti. Už vo februári 2024 Gurman naznačil, že uvedenie na trh je vzdialené aspoň 18 mesiacov.

Kalifornská spoločnosť sa tak nikam neponáhľa a radšej sa chce zamerať na vylepšovanie súčasnej generácie a vychytávanie všetkých múch, ktoré s ňou súvisia.

Zdroje z dodávateľského reťazca naznačujú, že Apple sa snaží nájsť spôsob, ako predstaviť cenovo dostupnejšiu verziu Vision Pro.

Stále však nie je jasné, ako dosiahnuť potrebné zníženie nákladov, čím by produkt klesol na cene a stal sa atraktívnejším pre širšie spektrum záujemcov.

Apple Vision Pro
Zdroj: Unsplash / Jaime Marrero

Nadchádzajúci model Vision Pro by mohol vstúpiť do hromadnej výroby koncom roka 2025 alebo začiatkom roka 2026, s cieľom znížiť náklady a využiť modernejší proces výroby. Finálne predstavenie a uvedenie na trh však môže trvať o dosť dlhšie.

Apple musí popracovať na nedostatkoch zariadenia

Používatelia súpravy sa často sťažujú na nedostatok obsahu alebo mierne nedostatky operačného systému – čo by mal vyriešiť čas a softvérové aktualizácie.

Na čom sa však zhodne drvivá väčšina majiteľov Apple Vision Pro je to, že súprava má príliš vysokú váhu a preto je jej použitie nepraktické. Niektorým ľuďom spôsobuje bolesti krku, chrbta a hlavy.

Problém s hmotnosťou Apple Vision Pro je jednou z tém, ktorú chce Apple vyriešiť v rámci budúcich generácií zariadenia. Tu však prichádza ku komplikáciám, keďže jedným z cieľov je tiež zabudovanie batérie priamo do headsetu, namiesto externého pripojenia.

Apple Vision Pro bolesť krku
Zdroj: DALL-E, Unsplash / Roméo A. (úprava redakcie)

Integráciou batérie do súpravy by sa však zvýšila aj jej hmotnosť, čím by sa dosiahol pravý opak. Uvidíme, ako sa s týmito komplikáciami Apple popasuje a akých zmien sa v budúcnosti dočkáme.

Viac o novinkách a plánoch pre Apple Vision Pro by sme sa mali dozvedieť na konferencii WWDC 2024. Tá prebehne 10. júna a okrem bližších informácií o VisionOS 2 sa môžeme tešiť aj na odhalenie ďalších operačných systémov, medzi ktorými zažiari najmä revolučný iOS 18.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro zrazu nikto nechce. Prvotný ošiaľ utíchol

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -