Apple sa postaral o vydanie špeciálnej aktualizácie operačného systému iPadOS 17.5.1. Tá sa však týka výhradne základného iPadu desiatej generácie. Táto aktualizácia nasleduje po predchádzajúcich verziách, ktoré riešili problém v aplikácii Fotky, kde sa dávno vymazané obrázky nečakane znovu zobrazovali v galérii.

Zvláštnosťou je, že Apple vydal túto aktualizáciu znova po dvoch týždňoch, no tentoraz iba pre iPad desiatej generácie. Tento konkrétny update, označený číslom zostavy 21F91 sa odlišuje od prvej aktualizácie iOS 17.5.1, ktorá niesla číslo zostavy 21F90.

Nová aktualizácia sa týka iba iPadu 10. generácie

Zatiaľ nie sú sú známe presné detaily o tom, čo bolo v tejto novej verzii zostavy zmenené. Je však možné, že sa vývojári stretli s určitými problémami iba v prípade modelov základného iPadu a preto sa pre ne rozhodli vydať špeciálnu opravu.

iPad 10 displej
Zdroj: Apple

Cyklus systému iPadOS 17 sa pomaly ale isto chýli ku koncu a preto je možné, že táto aktualizácia bude jednou z posledných. Apple už budúci týždeň odhalí nastávajúci update iPadOS 18, ktorý sa ukáže na konferencii WWDC 2024. Práve na túto aktualizáciu sa Apple zameria v najbližších mesiacoch.

Prečítajte si tiež  Apple nám klamal do očí. iPad Air M2 má nižší výkon, ako udával

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -