Apple už niekoľko rokov skúma a pracuje na zariadeniach so skladacím displejom. Najnovšie informácie odhaľujú, na akom pricípe by mohli fungovať budúce iPhony a iPady.

Zatiaľ čo sa konkurencia zameriava na takpovediac zaužívané druhy skladacích displejov na štýl Samsung Galaxy Z Flip 4 alebo Google Pixel Fold, Apple chce posunúť hranice ešte ďalej. Gigant z Cupertina sa venuje technológii rolovacích obrazoviek, ktoré bude možné natiahnuť podľa potreby.

Jeden z prototypov pokazuje na koncept zariadenia, ktorý zatiaľ nemá vo svete obdoby. Predstavte si displej, ktorý by molo možné roztiahnuť na spôsob pergamenu medzi dvoma valcami. V budúcnosti by sme sa preto mohli dočkať zariadenia, ktoré by svojim tvarom pripomínalo roztiahnuteľný valec.

Apple síce mešká, no nevzdáva sa

Je nad slnko jasné, že podobná technológia sa tak skoro neukáže. V najbližších generáciách iPhonu či iPadu by sme ju preto očakávali len márne. Konkurencia v podobe firiem ako Google alebo Samsung však už svojimi „skladačkami“ disponuje, preto sú všetky oči uprené na jablkovú spoločnosť.

Myšlienka valcového zariadenia sa síce môže javiť ako nepodarené Sci-Fi, no existujú o tom dôkazy. Práve takéto zariadenie sa objavilo v patentovej prihláške. Pravdou však je, že Apple si ročne požiada o niekoľko stoviek patentov, z ktorých reaálneho spracovania sa dočká len úzka skupina zariadení.

Prototyp technológie skladacieho iPhonu
Zdroj: PatentlyApple

Známy analytici Ming-Chi Kuo a Ross Young sa na základe svojich nezávislých zdrojov z dodávateľských reťazcov domnievajú, že prvý skladací produkt od Apple uvidíme najskôr v roku 2025. Technologický gigant sa vraj ani nemôže viac ponáhľať, nakoľko kapacity na výrobu technológie sú príliš obmedzené a drahé.

Ako vnímate skaldacie smartfóny či tablety vy? Ste ich fanúšikom alebo skôr dávate prednosť klasickému iPhonu a ipadu? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  Apple má v rukách revolučný skladací displej. Vyrieši obrovský problém týchto zariadení

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -