Spoločnosť Apple sa postarala o vydanie prvých beta verzií pre nadchádzajúce systémy iOS 17.5 a iPadOS 17.5. Podľa zistení portálu MacRumors dostanú jablkové tablety funkciu, ktorá rozšíri informačný prehľad o batérii a nabíjaní zariadenia.

Nová beta verzia iPadOS naznačuje, že Apple rozšíri funkciu zdravia batérie, ktorá je už známa z iPhonov, aj na budúce modely iPadov. Táto funkcia poskytuje užívateľom informácie o stave batérie ich zariadenia, vrátane maximálnej kapacity a počtu nabíjacích cyklov, podobne ako v prípade počítačov Mac.

Budúce iPady môžu získať rozšírené sledovanie zdravia batérie

Kódy objavené v systéme naznačujú, že užívatelia by mohli mať možnosť bližšie sledovať životnosť batérie svojich iPadov. To by im pomohlo lepšie pochopiť, ako sa ich batéria postupne opotrebúva a správa pri rozdielnych činnostiach.

Odkazy v kódových reťazcoch pojednávajú o fakte, že iPad by mal byť pravidelne používaný bez pripojenia k napájaniu. Vďaka tomu bude systém schopný správne zobraziť maximálnu kapacitu batérie.

Apple chce tiež používateľom poskytnúť informácie o počte cyklov nabíjania batérie a upozorniť ich na to, že všetky nabíjateľné batérie majú obmedzenú životnosť. V takomto prípade by mal iPad odporučiť servis či výmenu batérie formou notifikácie.

Zdravie batérie pre iPad Pro
Zdroj: SvetApple, Unsplash / Roberto Nickson (úprava redakcie)

Pôvodné batérie Apple zariadení sú navrhnuté tak, aby si zachovali určitú kapacitu počas dopredu stanoveného počtu cyklov za ideálnych podmienok. Skutočný výkon batérie však závisí od mnohých faktorov, vrátane spôsobu používania a nabíjania zariadenia.

Apple už dlhodobo poskytuje informácie o kapacite batérie pre iPhone, no údaje o počte cyklov sú momentálne dostupné len pre najnovšiu modelovú sériu iPhone 15.

V súčasnosti nie je funkcia zdravia batérie viditeľná na žiadnom existujúcom iPade, čo naznačuje, že by mohla byť exkluzívna pre nové modely iPad Pro a iPad Air. Tie by sa mali objaviť už v nadchádzajúcich týždňoch.

Zdroj: YouTube / ZONEofTECH (úprava redakcie)

Systémová aktualizácia iPadOS 17.5 by mala byť verejne dostupná pre všetkých používateľov v máji. Zatiaľ však nie je potvrdené, že sa táto funkcia bude nachádzať aj vo finálnej verzii, keďže Apple ju zatiaľ len testuje.

Budeme si teda musieť počkať, ako to dopadne. Rozšírené zdravie batérie by však poslúžilo ako vítaný prvok pre všetky budúce modely iPadov.

Prečítajte si tiež  iPadOS 17.4.1 opravuje frustrujúcu chybu s kamerou a QR kódmi

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -