Od uvedenia posledného modelu Apple TV prešiel viac ako rok a pol a preto sa mnohí pýtajú, kedy príde na trh jeho nástupca. Nová generácia jablkového set-top boxu by mala byť dostupná ešte v tomto roku aj s niekoľkými zaujímavými novinkami. Najviac však upúta cenou, ktorá má byť podľa zdrojov z dodávateľského reťazca rekordne nízka.

Aktuálna verzia Apple TV 4K bola predstavená v októbri 2022 a priniesla niekoľko zaujímavých zmien oproti modelu z roku 2021. Medzi hlavné vylepšenia patril výkonnejší čip A15 Bionic, rozšírená kapacita úložiska až na 128GB či štíhlejší a ľahší dizajn.

Nechýbala ani podpora pre HDR10+, USB-C port na diaľkovom ovládači Siri Remote a nižšia úvodná cena.

Nová Apple TV 4K ponúkne vyšší výkon za nižšiu cenu

Hoci Apple TV nepatrí medzi hlavných ťahačov portfólia, spoločnosť Apple, stále jej je verná istá komunita používateľov. V tomto zariadení Apple vidí veľký potenciál a preto v rámci pripravovaného modelu posunie jeho schopnosti opäť o úroveň vyššie.

Apple TV 4K
Zdroj: Unsplash / Nicolas J Leclercq

Nová Apple TV 4K by si mala zachovať súčasný dizajn, čo však nie je žiadnym prekvapením. Napriek tomu, že sa objavili špekulácie o zmene vizuálu, budúca generácia bude vyzerať rovnako, ako tá dnešná.

Niekoľkých zmien sa však predsa len dočkáme. Očakáva sa, že nová Apple TV 4K bude poháňaná ešte rýchlejším procesorom ako v poslednej generácii. Gigant z Cupertina by k tomu mal využiť čip A16 Bionic, no v hre je dokonca aj procesor A17 Pro, ktorý bol použitý v prémiových modeloch iPhone 15 Pro.

Apple chce prilákať viac zákazníkov nižšou cenou

Čo sa týka ceny, očakáva sa, že nová Apple TV bude ešte dostupnejšia, ako tá súčasná. V čase uvedenia na trh sa predávala za 169 €, avšak dnes ju kúpite aj za 139 €. Apple to však môže ešte podliezť.

Na základe únikov je možné, že nová generácia šikovnej multimediálnej krabičky dostane cenovku pod 100,00 $, čo by znamenalo, že na Slovensku bude stáť cca 129 €. Vzhľadom na to, že za rovnakú skoro sumu sa predávajú napríklad remienky pre prémiové Apple Watch Ultra, by bol tento krok viac než sympatický.

Apple TV
Zdroj: SvetApple

Spoločnosť Apple by si tak získala viac zákazníkov na svoju stranu a vylepšila svoje postavenie v boji s konkurenčnými streamovacími zariadeniami od Google, Amazon či Roku.

Vďaka zníženiu ceny by Apple dokázal rozšíriť komunitu používateľov, čo by pomohlo v prípade podchytenia záujemcov o budúce generácie produktu. V nich sa totiž Apple chystá na oveľa väčšie inovácie.

Kedy dorazí nová Apple TV a čo od nej očakávať v budúcnosti? 

S blížiacim sa koncom prvej polovice roku 2024 sa objavujú otázky, či Apple stihne tento termín dodržať. Nová Apple TV by mohla byť odhalená na konferencii WWDC už 10. júna, hoci zatiaľ nie sú žiadne konkrétne informácie o hardvérových oznámeniach na tomto podujatí. Keďže pôjde hlavne o aktualizácie na strane softvéru, táto možnosť je v celku nepravdepodobná.

Apple TV 4K so zabudovanou kamerou
Zdroj: DALL-E

V budúcnosti by sme sa mali dočkať aj integrácie kamery pre FaceTime hovory alebo výkonného čipu, vďaka čomu by sa z Apple TV stala plnohodnotná herná konzola. Už dlhšie sa vedú diskusie aj o tom, že Apple plánuje spojiť Apple TV a HomePod do jedného zariadenia. Tieto možnosti sú však ešte stále hudbou budúcnosti a preto nám ostáva čakať, s čím nás gigant z Cupertina prekvapí.

Prečítajte si tiež  Apple TV sa v budúcnosti dočká zabudovanej kamery. Naznačuje to kód objavený v systéme tvOS

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -