Ako sa zdá, nasledujúce mesiace v podaní Apple nebudú patriť iba pripravovanému VR/AR headsetu a systémových aktualizáciám. Firma má v pláne uviesť novinky aj v ďalšej produktovej kategórii.

Uniknuté záznamy tohto technologického giganta poukazujú na tri nové modely Macov, ktoré sa vyskytli v databáze vôbec po prvýkrát. Nové identifikátory nesú označenia Mac14,8, Mac14,13 a Mac14,14 a sú súčasťou služby Find My.

Zoznam v konfiguračnom súbore spoločnosti Apple poukazuje na fakt, že by sa malo jednať o modely stolových počítačov Mac.

Niektoré nové počítače Mac môžu doraziť už onedlho

Čo presne sú tieto nové modely Macov zač, sa zatiaľ nikomu s určitosťou nepodarilo zistiť. Spoločnosť Apple nedávno prešla k všeobecným identifikátorom, takže zo záznamu nie je možné určiť, o aký konkrétny model ide. Čísla a písmená nevypovedajú okrem názvu produktu prakticky o ničom.

Zdroj: YouTube / Kyle Erickson / Marques Brownlee (úprava redakcie)

Podľa zahraničných médií však môže ísť o novú generáciu 24″ iMacu, ktorý čaká na aktualizáciu už dva roky. Okrem neho by sme sa mali dočkať aj Macu Pro, ktorý by podľa odhadov mal dostať doteraz najvýkonnejší čip Apple Silicon. Uvidíme teda, kde je pravda.

Na stole je aj možnosť predstavenia iMacu vo väčšej verzii, podobne ako tomu bolo v prípade generácií s procesormi Intel. Je však jasné, že všetky spomínané modely by mali prísť spolu s novými verziami čipom z rodiny M3.

Ak vás zaujíma presný dátum predstavenia nových modelov, musíme vás sklamať. Oficiálne zatiaľ neboli zverejnené žiadne bližšie informácie, ktoré by aspoň naznačili, kedy by sme sa zariadení mali dočkať.

Je však možné, že aspoň jeden z počítačov Apple uvedie počas konferencie WWDC 2023, ktorá prebehne od 5. do 9. júna. Podľa nedávneho úniku to ale určite nebude Mac Pro. Nechajme sa teda prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Posledná šanca na nákup AirTagu za 27,5 eur. Apple toto zariadenie zdražuje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -