Spoločnosť Google dnes oznámila niekoľko nových funkcií, ktoré dorazia do aplikácií pre systémy iOS a iPadOS. Noviniek sa dočkajú Google Mapy, Kalendár, Google Lens a aj prehliadač Chrome.

Chrome pre iOS bude po vzore konkurencie používať umelú inteligenciu na rozpoznávanie adries na webových stránkach. Novinkou bude tiež zobrazenie polohy priamo v miniverzii aplikácie Mapy Google v prehliadači Chrome. Táto funkcia urýchli vyhľadávanie, keďže nemusíte prepínať aplikácie, aby ste získali informácie o mape súvisiace s hľadaným výrazom.

Noviniek sa dočká aj kalendár od Google. Udalosti Kalendára budeme môcť vytvárať priamo v prehliadači Chrome bez toho, aby sme museli prepínať aplikácie. Táto vyvhytávka funguje veľmi rýchlo a efektívne.

Google obohacuje svoje aplikácie o nové funkcie

V Chrome stačí stlačiť a podržať nájdený dátum a vybrať možnosť pridať ho do Kalendára Google. Aplikácia následne automaticky vytvorí a vyplní udalosť kalendára s časom, miestom a popisom.

Google Chrome aktualizácia
Zdroj: Blog.Google / úprava redakcie

technologický gigant nezabudol ani na hlbšiu integráciu služby Google Lens. Používatelia budú môcť v rámci prehliadača Chrome používať fotoaparát na vyhľadávanie nových obrázkov a fotografií. To pomôže napríklad pri identifikácií objektov, počas prekladania jazykov a podobne.

Okrem toho by sme sa už onedlho mali dočkať ďalších zaujímavých noviniek, ktoré dorazia v aktualizáciách iOS 17 a iPadOS 17. Otvorená beta jablkových updatov je plánovaná už na budúci mesiac a oficiálne vydanie systému pre všetkých príde na jeseň.

Loopi Eco Case
Reklama

Ak sa chcete o čerstvo predstavenej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli a podrobne rozobrali všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Už vás nikto nebude sledovať cez Safari. Aktualizácia iOS 17 prinesie dôležité prvky zabezpečenia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -