Spoločnosť Apple minulý rok vybavila iPhone 15 Pro a 15 Pro Max novým akčným tlačidlom, ktoré nahradilo doterajší prepínač tichého režimu. Táto novinka môže byť prispôsobená na ovládanie širokej škály funkcií od spustenia skratiek, až po otvorenie fotoaparátu alebo prekladača. Systém iOS 18 prinesie ďalšie možnosti pre funkcionalitu tlačidla.

Vďaka novej aktualizácii môžu používatelia priradiť akčné tlačidlo k rôznym ovládacím prvkom, ktoré sú teraz súčasťou nového ovládacieho centra. To znamená, že jedným kliknutím bude možné aktivovať tmavý režim, režim lietadlo, osobný hotspot a mnoho ďalších vychytávok.

Akčné tlačidlo dostane nové funkcie

Niektoré možnosti, ako napríklad režim nízkej spotreby alebo zámok orientácie, nie sú v beta verzii iOS 18 dostupné. Používatelia však môžu využiť funkciu skratky na priradenie akčného tlačidla k týmto režimom. Je možné, že v ostrej aktualizácii budú tieto funkcie plne podporované.

iPhone 15 Pro Action Button
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Nové možnosti dopĺňajú už existujúce predvoľby, ktoré boli dostupné pre akčné tlačidlo v iOS 17. Až doteraz si mohli majitelia iPhonov 15 Pro zvoliť jednu z nasledovných možností: Prepínač tichého režimu, režim nerušiť, fotoaparát, baterka, hlasová poznámka, lupa, prekladač, skratky a prístupnosť.

Zaujímavosťou je aj nová možnosť pre baterku, ktorá bude po novom fungovať v rôznych režimoch svietivosti. K dispozícii bude režim svetelného kužeľa, spotlight a široké svetlo. Prepínať medzi nimi bude naviac možné priamo cez interaktívny Dynamic Island.

iOS 18 flashka
Zdroj: SvetApple

Očakáva sa, že akčné tlačidlo bude v priebehu tohto roka rozšírené aj na všetky štyri modely iPhone 16. Tento krok by mal znamenať ďalší posun v interakcii používateľov s ich zariadeniami a prispôsobenie sa ich individuálnym potrebám.

Kedy bude iOS 18 dostupný pre všetkých používateľov? 

iOS 18 je momentálne dostupný v beta verzii pre vývojárov zapojených do programu Apple Developer, pričom verejná beta verzia sa očakáva v júli. Oficiálne spustenie aktualizácie je naplánované na jeseň tohto roku.

Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko prinesie systém iOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa detailne venovali všetkým novinkám.

Prečítajte si tiež  iPhone s iOS 18 upozorní na to, že používate pomalú nabíjačku

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -