Už o dva dni sa dočkáme veľkolepého odhalenia nadchádzajúcich operačných systémov od Apple, ktoré prinesú obrovské novinky. Popri AI funkciách, ktoré sa dozaista dočkajú najväčšej pozornosti sa však môžeme tešiť aj na ďalšie novinky. Jednou z nich bude úplne nová aplikácia, ktorá sa objaví v iOS 18, iPadOS 18 aj macOS 15.

Funkcionalitu prichádzajúcej aplikácie už pozná takmer každý majiteľ iPhonu, keďže Apple ju zaviedol v rámci nastavení ešte pred niekoľkými rokmi. Pôjde o Heslá, ktoré sa konečne dočkajú svojho natívneho riešenia. Ako uvádza analytik Mark Gurman z Bloombergu, táto aplikácia má byť alternatívou k existujúcim riešeniam správy hesiel.

Používateľom má poskytnúť jednoduchší prístup k ich prihlasovacím údajom a kontrolu na jednom mieste. Niečo podobné nám doteraz chýbalo ako soľ.

Čo ponúkne nová aplikácia Heslá? 

Napriek tomu, že funkcia správy hesiel už je integrovaná do operačných systémov Apple, jej súčasná form je skrytá v nastaveniach. Niektorí používatelia majú ťažkosti s jej nájdením a z tohoto dôvodu s ňou nie sú oboznámení, prípadne sa ku nej ťažko dostávajú, keď ju práve potrebujú. Sami s tým máme skúsenosti.

Apple navyše do dedikovanej apky pridá nové funkcie, vrátane schopnosti ukladať prihlasovacie mená a heslá, podporu pre jednorazové prihlasovacie kódy a možnosť generovania silných hesiel priamo v Safari. Bude to teda veľmi užitočný nástroj.

iPhone Passkeys
Zdroj: Appleinsider

Nová aplikácia Heslá bude postavená na kľúčenke iCloud Keychain, čo je jablková služba na synchronizáciu prihlasovacích údajov medzi zariadeniami. Okrem toho bude kompatibilná s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro a Windows počítačmi, čím sa rozšíri jej dostupnosť.

V aplikácii budú uložené prihlasovacie mená a heslá pre rôzne webové stránky a Wi-Fi siete, ako aj Passkeys, ktoré umožňujú prihlásenie pomocou Face ID alebo Touch ID namiesto tradičného hesla. Tieto údaje sa budú automaticky vypĺňať pri prihlasovaní do webových stránok a aplikácií.

Apple chce, aby mali ľudia silné heslá a nepodceňovali ich 

Hlavným cieľom aplikácie Heslá je motivovať používateľov k vytváraniu silnejších a unikátnych hesiel, čím sa zvýši ich bezpečnosť v online priestore.

Apple sa týmto krokom stavia do konkurencie s dlhoročnými poskytovateľmi správy hesiel a plánuje ponúknuť možnosť importu hesiel z iných služieb.

Viac o novej apke ako aj o všetkých novinkách v rámci nadchádzajúcich aktualizáciách, sa dozvieme už v pondelok na hlavnej prezentácii WWDC 2024. Spoločnosť Apple chystá naozaj veľkú show a my budeme samozrejme pritom.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia v iOS 18 bude rozdelená na dve časti. Väčšina z nás si ju užije len z polovice

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -