Apple už o niekoľko mesiacov predstaví okrem modelového radu iPhone 15 aj novú generáciu Apple Watch Series 9. V porovnaní s minulým rokom sa však dočkáme o niečo menšej nádielky modelov, než ako sme zvyknutí.

Ako informoval vo svojom príspevku Mark Gurman z agentúry Bloomberg, Apple tento rok nemá v pláne  predstaviť tretiu generáciu hodiniek Apple Watch SE, hoci by sa to určite patrilo. Podľa analytika budú hodinky Apple Watch SE dodržiavať dvojročný interval medzi aktualizáciami, takže ďalší model by mal prísť na trh až v septembri 2024.

To znamená, že zákazníci, ktorí uvažujú o kúpe hodiniek Apple Watch SE druhej generácie, by sa nemali obávať, že by boli čoskoro zastarané. Zariadenie by malo byť podporované ešte dlhší čas, čo sa v prípade jablkových smart hodiniek každoročne potvrdzuje.

Apple Watch SE 3 tento rok nedorazia

Apple Watch SE sa prvýkrát objavili na trhu v septembri 2020, zatiaľ čo ich druhá generácia bola predstavená minulý rok. Jedná sa o cenovo najdostupnejšiu verziu špičkových hodiniek od Apple, ktorá síce nedisponuje high-endovými funkciami, no stále predstavuje zaujímavé funkcie pre menej náročných zákazníkov.

Apple Watch Series 8 batéria
Zdroj: Android Authority

Gurman tiež uviedol, že spoločnosť Apple plánuje tento rok uviesť na trh Apple Watch Series 9 v dvoch veľkostiach a Apple Watch Ultra druhej generácie. Tie budú mať niektoré komponenty a mechanické súčiastky vytvorené 3D tlačou, čo by mohlo znížiť ich výrobnú cenu či dokonca váhu.

Na ktorý z modelov Apple Watch sa tešíte vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  iPhone 15, nové Apple Watch Series 9 a ešte niečo ďalšie? Vieme, ako bude vyzerať septembrový Apple event

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -