Video-knižnica YouTube sa opäť rozširuje o nové možnosti, ktorými chce rozšíriť svoj multimediálny zážitok pre používateľov. Vďaka novej službe s názvom Playables, si na obrazovkách iPhonov užijeme kolekciu bezplatných mobilných hier. Táto novinka dorazí priamo na YouTube, čím vývojári obídu jablkový obchod App Store.

Tieto hry budú dostupné na webovej stránke YouTube a v aplikácii pre iOS zariadenia. Celkovo sa dočkáme viac ako 75 titulov, vrátane populárnych hier ako Angry Birds Showdown a Cut the Rope, ktoré sú používateľom iPhonov známe už celé roky.

Na YouTube si zahráme už aj mobilné hry

Playable sú zamerané na poskytovanie rýchlej zábavy, ideálne na kratšie hranie. Hráči môžu sledovať svoj pokrok a porovnávať svoje skóre s ostatnými, čo pridáva element súťaživosti podobne ako trofeje v Game Center v rámci hier z Apple Arcade.

YouTube Playables pre iPhone
Zdroj: MacRumors

Po obmedzenom testovaní na vybraných trhoch, YouTube teraz sprístupňuje tieto hry širšiemu publiku, čím ku ním umožňuje ľahký prístup cez sekciu Explore v iOS aplikácii.

Podobnou cestou sa svojho času vydal aj Netflix, ktorý už od roku 2021 ponúka vlastnú kolekciu hier. Tie sa však sťahujú cez App Store a následne sa do nich človek môže prihlásiť so svojim Netflix účtom. Nie sú teda úplne zadarmo – napríklad GTA: Trilogy.

Určite poteší aj fakt, že Netflix nedávno začal testovať hry aj na Apple TV, vďaka čomu by sa mala rozšíriť komunita používateľov. Je však pravdepodobné, že YouTube má väčšiu šancu presadiť sa na tomto trhu, keďže táto platforma má väčšiu základňu používateľov.

Prečítajte si tiež  AKTUĹANE: YouTube Music prichádza s revolučnou funkciou. Apple aj Spotify budú ticho závidieť

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -