Apple sa pripravuje na uvedenie systému iOS 17, ktorý je ešte stále v beta verzii. V novej aktualizácii spoločnosť Apple pridala novú možnosť prístupnosti, ktorá umožňuje rýchlejšie aktivovať funkciu hmatovej spätnej väzby. Táto zmena by mohla potešiť niektorých používateľov iPhonov, ktorí si obľúbili funkciu 3D Touch.

3D Touch bola interaktívna haptická funkcia, ktorú Apple predstavil ešte v roku 2015 spolu s iPhonom 6s. Neskôr spoločnosť Apple túto funkciu nahradila jednoduchšou funkciou Haptic Touch, ktorá ponúka menej možností, pretože nefunguje na základe hardvéru (merania tlaku prsta), ale na základe softvéru (merania dĺžky stlačenia).

3D Touch podporoval viacero úrovní tlaku pre rôzne interakcie v závislosti od sily stlačenia, pričom nechýbali ani špecifické gestá. Naproti tomu Haptic Touch podporuje len jednu úroveň tlaku pre gesto dlhého stlačenia, čo môže používateľom prekážať. No a presne preto Apple prichádza s riešením.

Haptický dotyk dostane v iOS 17 novú možnosť

Haptic Touch vždy fungoval pomalšie, ako 3D Touch kvôli dvom nastaviteľným úrovniam tlaku. Rovnaký scenár pretrvával až dodnes, v rámci systému iOS 16. To sa však už zmenilo s príchodom novej aktualizácie.

Haptický dotyk iOS 17
Zdroj: Apple

V systéme iOS 17 je pri nastavení funkcie Haptic Touch na novú možnosť Fast (Rýchly) citeľný rozdiel v tom, ako rýchlo sa pod prstom objavia haptické ponuky pri dlhom stlačení ikony, alebo iného prvku na obrazovke.

Rýchlosť približuje interakcie Haptic Touch k interakciám 3D Touch, čo je fantastická správa. Okrem rýchlej a krátkej možnosti teraz po novom pribudne aj stredný režim Predvolené (Default).

Takto si nastavíte možnosti haptickej odozvy v iOS 17: 

  1. Otvorte aplikáciu Nastavenia.
  2. Prejdite do kategórie Prístupnosť.
  3. V sekcii Mobilita a Motorika zvoľte možnosť Dotyk.
  4. Prejdite do menu Haptický Dotyk.
  5. Vyberte jednu z možností, ktorú si môžete vyskúšať dotykom v teste trvania dotyku.

Ak sa chcete o aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli a podrobne rozobrali všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 bude vďaka USB-C disponovať šialene rýchlym prenosom dát. Má to ale háčik

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -