Nové verzie iPadov Air a iPadov Pro zaujali okrem výkonnostnej stránky aj niekoľkými funkciami, ktoré sme doteraz na obrazovkách jablkových tabletov nevideli. V nastaveniach zariadenia sa totiž nachádzajú nové ukazovatele pre batériu, ktoré poznáme z iných zariadení od Apple. Vďaka tejto novinke bude omnoho jednoduchšie zistiť, ako sa batéria opotrebúva počas používania.

Táto novinka, ktorá bola predtým dostupná len pre iPhone 15, poskytuje používateľom podrobné informácie o stave a používaní batérie ich zariadenia. Portál iCulture potvrdil, že v sekcii Nastavenia sa nachádza nová možnosť  “Zdravie batérie”.

V nej sa zobrazujú údaje ako normálny stav batérie, jej maximálna kapacita a počet nabíjacích cyklov. Pribudla aj nová funkcia, ktorá umožňuje optimalizovať nabíjanie na 80 %. Poznáme to z iPhonu aj Apple Watch.

Sledovanie stavu batérie bude na iPadoch oveľa efektívnejšie

Zdravie batérie na iPade Air 2024
Zdroj: iCulture

Apple uvádza, že pevný limit nabíjania na 80 % zabraňuje zbytočnému opotrebovaniu batérie tým, že obmedzuje dobu, počas ktorej je batéria úplne nabitá.

Toto nastavenie by malo prispieť k dlhšej životnosti batérie. Hodiť sa to má najmä používateľom, ktorí chcú svoje zariadenie využívať dlhodobo bez potreby výmeny batérie.

Nové možnosti v nastaveniach iPadov sú dôkazom snahy spoločnosti Apple o inovácie a zlepšovanie používateľskej skúsenosti, pričom zároveň kladú dôraz na udržateľnosť a dlhodobú výdrž produktov.

Schopnosti iPadov by sa mali ešte viac rozšíriť s príchodom aktualizácie iPadOS 18, ktorú Apple odhalí počas konferencie WWDC 2024. Tá sa uskutoční už 10. júna a je jasné, že sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  iPad Pro M4 má prvý problém s displejom. A to sa ešte nepredáva

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -