Ako tomu čas od času býva zvykom, aj analytici sa vo svojich predpokladoch zvyknú mýliť. Dokonalým príkladom je očakávané predstavenie nových modelov iPadov, namiesto ktorého sme sa dočkali „iba“ novej ceruzky Apple Pencil 3. generácie. Spoločnosť Apple však nič nenecháva na náhodu a nové iPady sa stále chystá ľuďom odprezentovať už onedlho.

Na začiatok treba uviesť na pravú mieru fakt, že jablkové tablety sa už tento rok takmer určite nedočkajú žiadnej aktualizácie. Gigant z Cupertina rozbalí refresh ponuky iPadov vo veľkom štýle až začiatkom roka 2024. Apple má v tejto chvíli dokončovať vývoj hneď na troch modeloch iPadov, ktoré by sa mali ukázať svetu najneskôr do marca 2024. Možno sa uskutoční aj nejaké to jarné podujatie. Nechajme sa prekvapiť.

Tentokrát sa firma sústredí na tablety nižšej a strednej triedy, pričom ich zástupcami sa stane iPad 11. generácie, iPad mini 7. generácie a iPad Air 6. generácie.

Apple chystá hneď tri nové modely iPadov

Po dizajnovej stránke by sme ani v jednom prípade z uvedených iPadov nemali očakávať žiadnu väčšiu revolúciu, skôr decentnejšie zmeny v oblasti farieb a niektorých detailov.

Redizajnom si tieto zariadenia prešli len nedávno, pričom Apple pri iPadoch nezvykne robiť zmeny pokojne aj 6 – 7 rokov od ich predstavenia. Zákazníci sa tak musia zmieriť s tým, že firma ešte nejaký ten piatok bude používať v tejto oblasti svoj dizajnový jazyk s plochými hranami.

iPad Air 5. generácie
Zdroj: MyNextTablet / TrustedReviews / úprava redakcie

V prípade iPadu Air sme sa dočkali poslednej aktualizácie v marci roku 2022. Súčasný model disponuje čipom M1 no nie je jasné, či Kalifornská spoločnosť predstaví upgrade s výkonnejším procesorom M2, alebo počká na čipy tretej generácie.

V otázkach nových modelov iPadu však figuruje ešte jeden menej nápadný model, ktorým je iPad mini. Čo sa týka iPadu mini, ten bol naposledy aktualizovaný v septembri 2021 a drobné zmeny by si úprimne zaslúžil.

Hoci nejde o tablet, ktorý by Apple často obnovoval, k jeho vylepšeniu môže dôjsť už čoskoro. Z dodávateľského reťazca totiž uniklo niekoľko informácií, ktoré poukazujú práve na prípravy nového iPadu mini 7. generácie.

iPad mini 6
Zdroj: SvetApple

Po vizuálnej stránke by sme sa tak ako už bolo uvedené vyššie nemali dočkať takmer žiadnych zmien, podobne ako pri základnom iPade 11. generácie. Dôvodom je fakt, že iPad mini si prešiel veľkým redizajnom v súčasnej verzii iPad mini 6 v roku 2021. Apple sa tak bude viac venovať vnútornému hardvéru, ako napríklad výkonnejšiemu čipu a podobne.

Prečítajte si tiež  Apple intenzívne pracuje na svojom prvom skladacom zariadení. iPhone to však nebude

Bližšie podrobnosti o nadchádzajúcom produktovom portfóliu iPadov od spoločnosti Apple nám odhalí až čas. Na ktoré zariadenie tohto typu sa v roku 2024 najviac tešíte vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -