Mnohým z nás sa môže zdať, že ponuka Macov sa v posledných rokoch až príliš prehustila. Spoločnosť Apple sa však nezastavuje a už čoskoro predstaví nových členov do portfólia svojich počítačov.

Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg spoločnosť Apple testuje minimálne dva stolové počítače Mac vybavené čipmi M2 Max a M2 Ultra. Čip M2 Max sa prvýkrát objavil v januári tohto roka pri uvedení 14″ a 16″ modelov MacBooku Pro. Nová Ultra verzia je však prichystaná pre úplne iný druh zariadenia.

Apple Silicon M2 Ultra by sa mal ako prvý dostať do novej generácie Macu Studio. Práve tento model nahradí doterajšiu verziu na tróne najvýkonnejšieho počítača od jablkovej spoločnosti.

Apple pracuje na extrémne výkonných zariadeniach

Na stole je však ešte jedna možnosť, ktorou by Apple dokázalo zatieniť aj model Studio. Existuje veľká šanca, že už čoskoro sa dočkáme predstavenia Macu Pro, ktorý po dlhom čakaní získa procesor Apple Silicon. Posledná dostupná verzia „superpočítača“ (alebo ak chcete strúhadla na syr) operuje s čipom Intel.

Mac Pro na stole vedľa monitora XDR Pro Display
Zdroj: Bloomberg

Prvý prototyp, ktorý Apple v posledných mesiacoch testoval, disponuje čipom M2 Max s ôsmimi výkonnými jadrami, štyrmi jadrami na zvýšenie efektivity, 30-jadrovým GPU a 96 GB RAM. Čip je postavený na rovnakej technológii, ako procesor nachádzajúci sa v 16″ MacBooku Pro M2 Max.

Druhý stroj má čip M2 Ultra s 24-jadrovým CPU (16 jadier a 8 jadier efektivity) a 60-jadrovým GPU. V prípade pamäte RAM sa rozmedzie pohybuje od 64 GB až po 192 GB.

Zdroj: BGR

Zatiaľ ešte stále nie je jasné, ktorý z modelov sa dočká priameho nástupcu. Všetko sa ale dozvieme už v pondelok 5. júna, kedy prebehne hlavná prezentácia Apple počas konferencie WWDC 2023. Určite si ju nenechajte ujsť.

Prečítajte si tiež  WWDC 2023: Prečo by ste ju nemali premeškať tento rok? Toto je dosť silný dôvod

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -