Čerstvo predstavené aktualizácie, ktoré sa ukázali počas hlavnej prezentácie WWDC 2024, so sebou neprinesú len nové funkcie pre systémy. Spoločnosť Apple oznámila, že konto, ktoré už dlhé roky poznáme ako Apple ID zmení svoj názov na Apple Account.

Gigant z Cupertina opisuje túto zmenu ako snahu o jednotnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie. O novom názve pre jablkové konto sa hovorilo už začiatkom roka, no oficiálneho vyjadrenia sme sa dočkali až teraz.

Apple ID sa zmení na Apple Account

Apple vo forme tlačovej správy oznámil, že meno Apple Account bude aplikované v rámci najnovších aktualizácií, vrátane iOS 18, iPadOS 18, macOS 15 Sequoia, watchOS 11 a tvOS 18.

Apple Account v iOS 18
Zdroj: MacRumors

Zmena názvu má za cieľ zjednodušiť a zjednotiť proces prihlasovania pre všetky služby a zariadenia Apple. Na niektorých miestach, ako je napríklad prihlasovacia stránka na webe, zostáva pôvodný názov Apple ID stále zachovaný. Prechod na nový názov Apple Account však bude úplne dokončený s verejným uvoľnením aktualizácií softvéru neskôr v tomto roku.

Zatiaľ čo  termín Apple Account ponúka jasnejšiu a priamočiarejšiu identifikáciu, klasické Apple ID bolo dlhoročným pojmom, ktorý si v priebehu viac ako dvadsiatich rokov vybudoval sentimentálnu hodnotu medzi používateľmi.

Táto zmena je súčasťou širšej stratégie spoločnosti Apple, ktorá sa snaží neustále inovovať a zlepšovať používateľský zážitok, zatiaľ čo si zachováva korene a tradície, ktoré definovali jej značku po desaťročia. Čo na túto zmenu hovoríte vy?

Prečítajte si tiež  V iOS 18 môžete skryť názvy aplikácií. Je to jednoduché

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -