Ak plánujete nákup nového smartfónu, no ešte stále nie ste rozhodnutí, do akej značky či modelu pôjdete, dnes vám skúsime dať tip na produkt od spoločnosti Apple. iPhone 14 Pro / 14 Pro Max bol predstavený len pred pár týždňami, no prináša pomerne dosť hardvérových inovácií, ktoré vás nadchnú. Ak si vyberiete tento model, určite nebudete sklamaní.

Ak máte záujem o iPhone 14 Pro, najlepšie ponuky na jeho nákup nájdete tu. Pokiaľ máte naopak záujem o iPhone 14 Pro Max, pozrite si tieto ponuky.

1. Dynamic Island

Dynamic Island na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max
Zdroj :Apple

O dynamickom ostrove sa toho popísalo dosť. Ako ale funguje a na čo vlastne slúži? Apple v roku 2022 vzalo kritizovaný hardvérový prvok Face ID, prepracovalo jeho dizajn a spravilo ho kompatibilný s operačným systémom iOS.

Vznikol teda úplne nový spôsob interakcie vo vrchnej časti displeja, ktorý kopírujú už aj vývojári na zariadeniach s Androidom.

Dynamic Island sa bude po celý čas plynulo prispôsobovať tomu, ako používate svoj iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max. Jeho obsah bude úplne iný pri počúvaní hudby, ako pri spustení časovača a to isté platí aj o ďalších aplikáciách.

Apple dokonca povolilo pracovať s dynamickým ostrovčekom aj vývojárom apiek tretích strán. To do budúcnosti prinesie množstvo benefitov.

Toto sú oznámenia a animácie, ktoré sa objavia v Dynamic Islande

  • banner prichádzajúceho hovoru
  • Upozornenie na pripojené slúchadlá AirPods
  • Overenie tváre ID
  • Apple Pay
  • AirDrop
  • Upozornenie na slabú batériu
  • Nabíjanie
  • Živé aktivity (príde v iOS 16.1)
  • Prebiehajúci hovor
  • Hudba/ práve prehrávané aplikácie

2. Obrovský ProMotion displej

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube (Justin Tse)

Ak nevlastníte iPhone 13 Pro / 13 Pro Max, podpora technológie ProMotion vás určite osloví. Hoci je pravda, že displeje iPhonov patrili vždy na tú najvyššiu úroveň, kvôli 60 Hz boli žiaľ trochu obmedzené. Obraz na nich sa nemenil tak plynulo, ako na konkurenčných zariadeniach, za čo mohla práve nízka obnovovacia frekvencia.

To sa, ale v roku 2021 zmenilo, keď Apple predstavilo iPhone 13 Pro / 13 Pro Max. Zariadenie dostalo podporu technológie ProMotion, ktorá zabezpečila variabilnú obnovovaciu frekvenciu od 10 Hz do 120 Hz.

Obraz je vďaka tomu plynulejší a úspora energie stále vysoká. V tomto trende pokračuje Apple aj v roku 2022, pričom iPhone 14 Pro / 14 Pro Max bol vybavený podobným displejom. Ak teda vlastníte iPhone 12 alebo starší, zvážte aj tento benefit, o ktorom sa často nehovorí.

Prečítajte si tiež  Foxconn chce, aby ste dostali svoj iPhone 14 Pro do Vianoc. Pracovníkom, ktorí ušli z továrne ponúka bonus. Ten je smiešny

Navyše, v prípade kúpy najväčšej verzie získate obrovskú, až 6,7″ uhlopriečku, na ktorej sa nielen dobre pracuje, ale aj pohodlne sledujú filmy či hrajú hry. Áno, obrovský displej môže niekomu prekážať pri písaní, no veríme, že si na to rýchlo zvyknete. No a pokiaľ nie, k dispozícii je tu stále model 14 Pro so 6,1″ uhlopriečkou a prakticky totožným hardvérom.

3. Always-On displej

iPhone 14 Always-on displej
Zdroj: Apple

Always-On displej je funkcia, ktorú poznáme zatiaľ iba z hodiniek Apple Watch. V roku 2022 ju však Apple zakomponovalo aj do svojho prémiového iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max. Lacnejšie verzie ním nedisponujú.

Celý systém funguje tak, že v čase nečinnosti displej stmavne a jeho variabilná obnovovacia frekvencia klesne na 1 Hz, vďaka čomu je veľmi úsporný. Kedykoľvek sa teda pozriete na svoj iPhone, uvidíte aktuálny čas, dátum, widgety či ďalšie informácie, ktoré si tu nastavíte.

Okrem toho je zaujímavé, že aj Always-On displej dokáže za určitých okolností zhasnúť. Stane sa to napríklad vtedy, keď máte Apple Watch a od svojho iPhonu sa vzdialite na niekoľko metrov. Obrazovka však nesvieti ani keď je zariadenie vo vrecku či otočené displejom nasmerovaným ku stolu.

4. Nová kamera

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick

Apple pridalo do svojho nového iPhonu 14 Pro / 14 Pro Max úplne nový kamerový systém, ktorý počíta s troma zadnými fotoaparátmi a LiDAR skenerom. Hlavný širokouhlý objektív však po novom nemá rozlíšenie 12 Mpx, ale až 48 Mpx, čo ovplyvňuje kvalitu záberov najmä pri pohľade na detaily. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Dôležité je však doplniť, že Apple zlepšilo prácu objektívov aj v zhoršených svetelných podmienkach a do iPhonu 14 Pro / 14 Pro Max pridalo možnosť natáčania videa v 4K filmovom režime. Výsledné zábery sú doslova úchvatné.

Nakoniec za zmienku stojí aj takzvaný Action Mode, ktorý posúva stabilizáciu obrazu s posuvom senzora na úplne iný level. S telefónom môžete aj bežať a natáčať pritom svoje okolie, ktoré však bude pôsobiť tak, ako by bolo zariadenie umiestnené na gimbale či inom stabilizátore. Akákoľvek kreatívna tvorba dáva s týmto zariadením oveľa väčší zmysel.

A ak vás zaujíma, ako iPhone 14 Pro / 14 Pro Max fotí v porovnaní s úhlavným konkurentom, Samsungom Galaxy S22 Ultra, test si môžete pozrieť tu.

5. Extrémna výdrž batérie

iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick

To v čom je iPhone 14 Pro / 14 Pro Max naozaj dobré je ohromá výdrž batérie na jedno nabitie. Aj keď má toto zariadenie (vo väčšej verzii) „len“ 4 323 mAh akumulátor (väčšina konkurentov dosahuje cez 5 000 mAh), tak dokázalo v teste doslova rozdriť akéhokoľvek vyzývateľa z rodiny Androidov. Jeden produkt sa mu však prekonať nepodarilo a tým je iPhone 13 Pro Max z minulého roka. Rozdiely v časoch sa však rovnali minútam, nie hodinám.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 už je v predaji. Tento model predčil v predobjednávkach všetky očakávania

Ak teda hľadáte zaujímavý smartfón, ktorý vám pri menej aktívnom používaní vydrží aj dva dni na nabitie, iPhone 14 Pro Max je pre vás ako stvorený. Týmto však nechceme napísať, že iPhone 14 Pro je výrazne horší. S jeho 3 200 mAh a menším displejom vám rovnako vydrží minimálne jeden deň na jedno nabitie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -