Nebudeme si klamať, keď napíšeme, že Apple Vision Pro je ten najprepracovanejší produkt, aký kedy spoločnosť Apple predstavila. Jeho vývoj započal minimálne v roku 2007 a teda v čase, keď sa na trh dostal prvý iPhone. Technologický gigant z Cupertina pri tomto zariadení získal viac, ako 5 000 nových patentov a používa tu len tie najprofesionálnejšie technológie.

Jednou z nich sú aj displeje, pri ktorých Apple používa špeciálnu technológiu OLEDoS (Apple ju označuje, ako micro-OLED). Pokiaľ si predstavíte poštovú známku, ako displej, v ktorej je rozlíšenie 4K (váš iPhone má zhruba 2x menšie rozlíšenie pri 20x väčších rozmeroch), okamžite pochopíte, prečo ide o ten najdrahší komponent v rámci produkcie celého Apple Vision Pro. Podľa analytikov stojí jeden tento displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz zhruba 600 €, takže za dva kusy spoločnosť Apple zaplatí cez 1 200 €!

No a presne v tom je pravdepodobne aj veľký problém. Hoci Apple ešte stále nezačal s predajom Apple Vision Pro a dôjde k tomu začiatkom budúceho roka, už teraz špekuluje nad tým, že by možno našiel iného dodávateľa pre OLEDoS obrazovky, ako len spoločnosť Sony. Tá by mala mať v súčasnosti s Apple uzatvorené výhradné partnerstvo, ktoré však nemusí trvať väčne.

Apple Vision Pro môže mať displeje z Číny 

Problémom totiž nie je iba cena, ale aj obmedzené výrobné kapacity. Aj keď je pravda, že toto zariadenie bude extrémne drahé a na Slovensku sa jeho cena môže vyšplhať až na 4 129 €, napriek tomu sa očakáva, že ho ľudia budú kupovať, ako na bežiacom páse. Nahradí vám iPhone, Mac, iPad či dokonca televízor, alebo reproduktory.

Okrem Sony by teda pre Apple mohla pracovať aj iná spoločnosť na produkcii displejov, pričom dnešný únik portálu TheInformation hovorí o firmách BOE Technology a SeeYa Technology. Obe majú údajne záujem o produkciu komponentov pre Apple Vision Pro, pričom ich v tom má podporovať dokonca aj čínska vláda!

Spoločnosť Apple sa samozrejme takejto možnosti a ponuke nebráni a preto už teraz testuje zobrazovacie jednotky od oboch firiem, na ktorých pozoruje kvalitu spracovania a tiež obrazu.

Uvidíme teda, ako to napokon dopadne, no Apple môže vo firmách BOE Technology a SeeYa Technology vidieť obrovskú úsporu finančných prostriedkov a zároveň oveľa väčšiu produkčnú kapacitu. A keďže chce firma v roku 2025 predstaviť ešte jeden lacnejší headset aj pre bežných ľudí, podobné partnerstvo jej určite príde vhod. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Nová zábavka študentov v USA #ThanksMichelleObama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -