Jeden z najočakávanejších eventov tohto roka už neodbytne klope na dvere. Konferencia WWDC 2023 prebehne na budúci týždeň, čo znamená, že Apple si pre nás prichystalo klasický „easter egg“ v rozšírenej realite.

Najnovšia digitálna pozvánka na tohtoročnú WWDC zobrazuje bublinový motív, ktorý si môžete pomocou iPhonu zobraziť aj vo svojej obývačke. V logu nahryznutého jablka, ktoré sa stráca a znova objavuje v smere hodinových ručičiek je dátum 5. júna 2023. Práve vtedy odštartuje očakávaná udalosť.

Ak si chcete pozrieť AR pozvánku, otvorte na iPhone alebo iPade webovú stránku Apple Events a kliknite na možnosť „View the AR experience“. Logo potom môžete vidieť vo vašom okolí cez objektív iPhonu alebo ako obyčajný objekt na obrazovke. Ak vám to náhodou nefunguje, vyskúšajte sa na uvedený link dostať cez prehliadač Safari.

Pozvánka WWDC 2023 AR
Zdroj: SvetApple – Tomáš Varga

Čo prinesie WWDC 2023? 

Dočkáme sa predstavenia celej palety jablkových systémov, vrátane iOS 17, iPadOS 17, macOS 14, watchOS 10 alebo tvOS 17. Zlatým klincom programu však vôbec nebude softvér.

Ako iste viete, Apple už onedlho plánuje predstaviť svoju náhlavnú súpravu pre virtuálnu a zmiešanú realitu. Tá by mala v budúcnosti z trhu vysáčkovať aj iPhone.

Apple VR/AR Headset koncept
Zdroj: Markus Kane, David Lewis, MacRumors

Priestor k tomuto kroku má firme poskytnúť práve blížiaca sa konferencia. Projekt, ktorý je ešte stále veľkým otáznikom, sa konečne predstaví v plnej paráde.

Okrem toho by sme sa na podujatí mali dočkať aj ďalšieho zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž vyrukuje s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy nestalo. Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / 钟文泽 (úprava redakcie)

Na stole je aj potenciálne predstavenie ďalších zariadení, ako napríklad Macu Pro, ktorý na svojho nástupcu čaká už poriadne dlho. Jedná sa totiž o jeden z posledných počítačov s logom nahryznutého jablka, ktorý sa nedočkal upgradu na čip Apple Silicon.

Všetko sa oficiálne dozvieme už budúci týždeň, konkrétne od 5. do 9. júna 2023. Samotný event sa uskutočňuje vždy počas prvého dňa konferencie.

Čo od WWDC 2023 očakávate vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Prečítajte si tiež  WWDC 2023 bude extrémne zaujímavá konferencia. Tu je dôvod prečo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -