Dostupný iPhone SE 2. generácie je v predaji a veľa ľudí si kladie otázku, či sa im oplatí „ísť do toho“. Podľa nás je to pre špecifickú skupinu používateľov absolútne ideálne zariadenie a pokiaľ do nej spadáte, mali by ste nad ním popremýšľať. Tu sú 3 dôvody, prečo sa oplatí kúpiť iPhone SE (2020)!

3. Cena, ktorá je na Apple mimoriadne nízka.

Recenzia iPhone SE 2. generácie
iPhone SE (2020) je na Apple veľmi lacný – svetapple.sk

Novinka na Slovensku štartuje s cenou 479€. Jasné, nie je to málo a Android je možno lacnejší. Tu ale rozoberáme operačný systém iOS a druhý najlacnejší model, ktorý vám ho ponúkne, stojí 699€ (iPhone XR). Z tohto pohľadu je teda táto suma mimoriadne atraktívna. Navyše treba pripomenúť, že produkty od Apple si držia svoju hodnotu oveľa dlhšie ako konkurencia.

Ak si teda SE-čko zakúpite dnes za necelých 500€, budete ho zo 3 roky bezstarostne používať a potom ho ešte predáte za 100€, počas 36 mesiacov vás stálo iba 400€. Suma sumárom je to len niečo viac ako 10€ na mesiac.

Podotýkame, že hovoríme o telefóne značky, ktorú mnohí škatuľkujú, pretože má vo svete vybudovaný mimoriadne silný imidž. Ak sa na to ale pozrieme z praktického hľadiska, kúpou iPhonu SE 2. generácie budete skôr sledovať kvalitu, spoľahlivosť a dlho trvajúcu podporu zo strany Apple ako nahryznuté jablko na zadnej strane.

2. Výkon predbehne aj vlajkové lode konkurenčných výrobcov.

3 dôvody, prečo si kúpiť iPhone SE 2. generácie.
iPhone SE 2. generácie ma Apple A13 Bionic čip – svetapple.sk

Hovorili sme o tom už viackrát, no nie je zlé si pripomenúť, že novinka má v sebe ukrytý geniálny procesor Apple A13 Bionic. Tento čip sa nachádza napríklad aj v iPhone 11 Pro Max (2019). Medzi jeho hlavné benefity, ktoré sa často spomínajú patrí extrémny výkon. Ani v dnešnej dobe neexistuje žiaden iný procesor od konkurencie, ktorý by ho dokázal prekonať. Po tejto stránke je na tom teda lacný iPhone lepšie, ako niektoré vlajkové lode s Androidom.

Spomenúť by sme mali aj operačnú pamäť. Tá disponuje „len“ 3 GB RAM, no na druhej strane to tomuto malému zariadeniu bohato stačí. Milióny používateľov predchodcu, iPhonu 8, sú zo svojho modelu (2017) nadšení aj dnes a to napriek tomu, že má iba 2 GB RAM. iOS je ale dokonalo optimalizovaný a nižšia hodnota vám v tomto smere určite nebude prekážať. Len tak pre predstavu, špičkový iPhone 11 Pro Max má oficiálne 4 GB RAM…

Ešte predtým, než prejdeme na posledný bod, mali by sme spomenúť aj batériu. Akumulátor má podľa testov kapacitu iba 1810 mAh, čo je dokonca menej ako 1821 mAh v iPhone 8. Mohli by ste sa obávať, že výdrž batérie bude v tomto prípade nedostatočná, no nie je to pravda. Apple hovorí o celom dni a my v redakcii môžeme potvrdiť, že to tak aj naozaj je. Napriek rovnakej kapacite dokázal menej energetický čip ušetriť nejaké to percento a tak má iPhone SE 2. generácie približne o 25% dlhšiu výdrž, ako jeho predchodca. To znie dobre…

Prečítajte si tiež  iPhone SE 2 sa môže volať aj iPhone 9, naznačujú to zdroje.

1. Technológie vám ponúknu všetko, čo budete potrebovať.

3 dôvody, prečo si kúpiť iPhone SE 2. generácie.
zariadenie má všetko čo potrebujete – svetapple.sk

No a teraz k tým technológiám. Ak vás niekto od iPhonu SE (2020) odhovára, pretože má malý a „nekvalitný“ displej, jednu šošovku fotoaparátu, odomykanie len pomocou otlačku prsta a mnohé iné, opýtajte sa, ktoré funkcie na svojom aktuálnom zariadení využíva najviac.

Netvrdíme, že je zlé vlastniť iPhone 11 Pro Max s troma šošovkami na zadnej strane a Super Retina XDR displejom. Reálne však na telefóne z 99% neriešime to, či má krajšie farby zobrazenia ako niekdajší iPhone 8 a šošovky prepíname skôr sporadicky. Dodatočné funkcie sú skvelé, no v iPhone SE 2. generácie dostanete ten najlepší základ aký si môžete priať.

Pomocou zadnej kamery odfotíte nádherné a čisté zábery, no a na displeji budete spokojne sledovať všetok obsah tak, ako to zrejme robíte na svojom súčasnom iPhone 6/6S. Netvrdíme, že edge-to-edge displeje nie sú nádherné. Je to ale iba sila zvyku. Keby máme používať klasický „obdlžnikový“ tvar zobrazovacej jednotky, asi by sme to nejako prežili, veď sme na ňom v minulosti fungovali 3 roky. Z nášho pohľadu je teda iPhone SE (2020) najlepšie zariadenie v pomere cena-výkon-protihodnota, ktoré nájdete na trhu… Určite vám ho odporúčame. Viac informácii nájdete v recenzii.

3 dôvody, prečo si kúpiť iPhone SE 2. generácie.
3 dôvody, prečo si kúpiť iPhone SE 2. generácie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.