Apple odložilo sledovacie prívesky AirTag na poslednú chvíľu. Kvôli problémom v dodávateľských reťazcoch mali prísť až začiatkom roka 2021. Známy leaker Jon Prosser ale upresňuje, že plány sa opäť menia. Nový produkt bude dostupný už o mesiac. Chystá sa aj ďalšia video-konferencia.

AirTag, AirPods Studio a nové Macy

Technologický gigant sa v poslednej dobe nezastaví. Predstavuje jedno zariadenie za druhým a vyzerá to tak, že do konca roka uvidíme ešte jeden online event. Apple odprezentuje nový Mac s procesorom Apple Sillicon (môže to byť aj viac zariadení) a po jeho boku môže ukázať aj ďalšie produkty.

Reč je o slúchadlách AirPods Studio a sledovacom prívesku AirTag. Tento malý lokalizátor mešká v podstate už dlhé mesiace a aj keď sme ho očakávali 13. októbra po boku iPhonu 12, nakoniec sa neukázal. Jon Prosser tvrdil, že za všetkým stoja problémy s výrobou. Novinky sme sa mali dočkať až v roku 2021. Svoju správu ale poopravil a dnes uvádza, že by to mohlo byť v novembri 2020.

Podľa posledných informácií pôjde spomínané zariadenie do predaja spolu s vydaním operačného systému iOS 14.3 (ktorý odomkne potrebnú funkcionalitu). Toho by sme sa mali dočkať cca o mesiac. Všetko nakoniec napovedá, že AirTag bude v ponuke ešte do Vianoc. To by bolo naozaj super.

Čo je to AirTag?

Pokiaľ neviete, na čo má táto technológia slúžiť, odpoveď je jednoduchá. Zariadenie zabezpečí zdieľanie presnej polohy, za pomoci Bluetooth a U1 Wideband čipu.

AirTag si schováte do peňaženky alebo ho pripnete na kľúče. Vždy keď budete mať problém s nájdením týchto predmetov, jednoducho otvoríte aplikáciu Nájsť (na iPhone) a behom sekundy ich lokalizujete (ak budú vo vašom okolí).

Systém by mal byť schopný ukladať aj poslednú zdieľanú polohu. Ak si teda zabudnete peňaženku napríklad v práci a medzičasom prídete domov, telefón si pred odchodom zaznamená, kde bola naposledy. Potom ju uvidíte na mape.

Jon Prosser patrí medzi najpresnejších leakerov súčasnosti. Počas tohto roka zdieľal ohromné množstvo informácií, pri ktorých sa drvivá väčšina potvrdila. Po poslednom iPhone 12 evente mu jeho „hodnovernosť“ stúpla z cca 65% na 85,55% (odsledované pomocou AppleTrack). Ku všetkým dnešným informáciám teda prikladáme vysokú pravdepodobnosť. Tešíte sa na Airtag?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Headset uvidíme už v roku 2022. Predaj však môže začať neskôr. Potvrdil to ďalší renomovaný zdroj
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.