O dnešný koncept sa postaral dizajnér Khahn Design, ktorý vychádzal z tvarov profesionálneho displeja Pro Display XDR od Apple a tak isto jeho špeciálneho stojanu. iMac bude podľa neho elegantnejší, dostane zaoblené hrany a tak isto väčšie uhlopriečky.

Po vzore úniku z konca februára prispôsobil autor konceptu aj farebné prevedenia. Dokopy tu nájdete až päť odlišných odtieňov, ktoré vyzerajú úplne super. Konkrétne nás oslovila sýta červená farba, ktorej prítomnosť je vo finále otázna, no zariadeniu veľmi pasuje.

- Reklama -

Špecialitou je tak isto dotykový displej, ktorý by mohol reagovať na hrot stylusu Apple Pencil. Hoci tu takáto technológia v realite skoro určite nebude, koncept nám ukazuje, že by našla svoje uplatnenie aj v praxi. Čo poviete?

Výkonný procesor

Apple sa pri novom iMacu bude spoliehať zrejme už len na čipy zo svojho vlastného portfólia (Apple Sillicon). Pokiaľ sa naplnia očakávania analytikov a leakerov, zákazníci si zrejme ani neobjednajú verziu s Intelom, nakoľko nebude existovať.

Na strane druhej, nepôjde o žiadnu tragédiu. V srdci zariadenia bude pracovať úplne nový čip M1X, ktorý by mohol byť približne 2x výkonnejší ako procesor M1 používaný v novom Macu mini, MacBooku Pro 13″ alebo MacBooku Air.

Aby toho nebolo málo, premiéru si má odbiť aj úplne prvá GPU od Apple, založená na platforme ARM. Veľa o nej zatiaľ nevieme, no mala by poskytnúť 32-jadier a produkcia prebehne 5nm procesom.

Napíšte nám do komentára, či sa už na nový iMac tešíte. Ak ho Apple predstaví dnes večer, bude to obrovský bonus.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.