Streamovacia služba Netflix začala s veľmi nepopulárnym obmedzovaním zdieľania hesiel už aj v susednom Česku, o čom sme vás informovali tu. Je síce pravda, že filmy a seriály je aj naďalej možné sledovať z viacerých domácností, no táto možnosť je po novom dodatočne spoplatnená.

A aj keď ľudia nie sú z tejto zmeny nadšení, väčšina ju akceptuje, alebo Netflix zruší. Tu však do hry vstupujú podvodníci, ktorí túto situáciu využívajú vo svoj prospech. Informovali o tom výskumníci zo spoločnosti Checkpoint, ktorí sa zamerali na nelegálne ponuky na Dark Webe, v rámci ktorých ponúkajú podvodníci lacné účty. Existuje tu však riziko, o ktorom by ste mali vedieť.

V prvom rade platí, že takto získané účty, ktoré môžu byť predávané aj iným spôsobom, napríklad cez Telegram, WhatsApp alebo ďalšie sociálne siete, sú spájané s počítačovými zločinmi. Častokrát ide ukradnuté účty bežných ľudí, ktorí o ne prišli po hackerskom útoku, kedy získali útočníci heslá.

Netflix podvod
Zdroj: Checkpoint

Vo výsledku si teda kúpite Netflix za 2 – 3 eurá a často funguje deň, nanajvýš týždeň. V horších prípadoch potom nefunguje vôbec, alebo sa vás môžu útočníci pokúsiť nachytať na phishingový útok, v rámci ktorého získajú údaje ku vaše karte a vybielia vám účet. Stačí jeden nevedomý krok a lusknutím prsta prídete o svoje celoživotné úspory.

Čo robiť, keď mi Netflix zakáže zdieľanie hesiel? 

Za nás je teda najlepšia možná voľba za Netflix jednoducho zaplatiť tak, ako sa platiť má a nešpekulovať týmto spôsobom, v rámci ktorého si môžete narobiť len problémy.

Dôkazom, že túto zmenu prijali milióny ľudí už po prvých dňoch je tento článok, ktorý dokazuje, že aj keď zákaz zdieľania hesiel používatelia nenávidia, rešpektujú ho a postupne si zvykajú.

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o zákaze praktiky zdieľania hesiel, ktorú Netflix v minulosti sám podporoval. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zariadenie za 165 € vám môže hacknúť iPhone aj Android
Môže ťa zaujímať
- Reklama -