Spoločnosť Apple sa pripravuje na uvedenie nových modelov Apple Watch, ktoré sa ukážu svetu už na budúci týždeň. Jablkový gigant sa v tomto roku rozhodol pre použitie nového výrobného procesu využívajúceho 3D tlač. Ten slúži na vytváranie konštrukcie a niektorých menších dielov pre inteligentné hodinky.

Dôvodov na zavedenie novej výrobnej technológie je hneď niekoľko. Prvým je samozrejme cena, keďže 3D tlač je často cenovo dostupnejšou voľbou, ako nakupovanie komponentov od dodávateľských firiem tretích strán. Tento moderný výrobný proces by mali byť tiež rýchlejší, úspornejší a hlavne ekologickejší, než tradičná produkcia. 

Spoločnosť Apple používa techniku nazývanú “binder jetting”, ktorá umožňuje vytlačiť obrys zariadenia pomocou práškovej látky. Potom sa materiál stlačí teplom a tlakom do pevnej látky, ktorá sa podobá oceli. Posledným krokom je vytvorenie šasi za pomoci frézovania.

Apple vo výrobe zavádza 3D tlač 

3D tlač sa podľa všetkého využíva nie len v prípade vytvárania prvkov pre štandardné Apple Watch Series 9, ale aj pre prémiové modely. Konkrétne sa jedná o titánové komponenty v nových hodinkách Apple Watch Ultra druhej generácie.

Apple Watch Series 9 v ružovej farbe
Zdroj: MacRumors / úprava redakcie

Prechod na 3D tlač pri výrobe niektorých zariadení by spoločnosti Apple umožnil zlepšiť výrobné časy a potenciálne znížiť náklady. Poprední analytici ako Mark Gurman či Ming-Chi Kuo tvrdia, že ak práce na modeloch hodiniek Apple Watch 2023 dopadnú podľa očakávaní, spoločnosť Apple by v budúcnosti mohla využívať 3D tlač pre väčšie množstvo zariadení.

Odhalenie nových Apple Watch môžete sledovať už 12. septembra počas očakávanej Apple konferencie s názvom Wonderlust. Okrem hodiniek budú hlavnou hviezdnou programu aj nové modely smartfónov z radu iPhone 15, ktoré sľubujú veľké zmeny, hlavne v prípade prémiových verzií Pro a Pro Max (Ultra).

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 a Ultra 2 klopú na dvere. S týmto pri nich počítame

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -