Spoločnosť Apple nám už o niekoľko dní na evente Wonderlust predstaví viacero nových produktov, medzi ktorými nebudú chýbať ani aktualizované inteligentné hodinky Apple Watch Ultra 2. generácie. Celá „show“ sa uskutoční už 12. septembra 2023 a zákazníci sa pri týchto hodinkách môžu tešiť na niekoľko menších zmien a úprav.

V prvom rade to budú čisto technické záležitosti, ako aktualizovaný procesor S9, ktorý nahradí súčasný čip S8. Ten je v podstate rovnaký, ako procesory S6 a S7 z minulých rokov, len mu Apple zmenilo názov. Nástupca by však mohol vychádzať z extrémne výkonného procesora A15 Bionic a tým pádom by mohol byť produkovaný 5 nm výrobným procesom. Samozrejmosťou bude vyšší výkon, čo pomôže najmä apkám a zvýšeniu rýchlosti operačného systému watchOS. Rovnako sa ale máme dočkať aj lepšej energetickej úspornosti. To naopak pomôže dlhšej výdrž batérie na jedno nabitie. Nebude to, ale všetko.

Spoločnosť Apple totiž okrem tohoto všetkého zavedie do výroby nový proces, vďaka ktorému bude schopná produkovať niektoré komponenty za pomoci 3D tlače. Okrem potencionálneho zníženia nákladov a zvýšenia rýchlosti produkcie, by to mohlo priniesť pre používateľov nižšiu celkovú váhu hodiniek.

Aktuálne Apple Watch Ultra, ktoré kúpite po kliknutí na tento odkaz od 799 € (pôvodná cena 999 €) vážia totiž 61,3 gramu, čo môže byť pri niektorých športových aktivitách trochu problém. Ak by bola novšia generácia ľahšia čo i len o 10 gramov, určite by to bolo pre spotrebiteľov pohodlnejšie.

Apple Watch Ultra 2 prídu v čiernej farbe 

Apple Watch Ultra titanium finish
Zdroj: BGR

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na fakt, že Apple pri Apple Watch Ultra 2 príde s možnosťou, ktorá ľuďom pri aktuálnej prvej generácii dosť chýbala. Výber farieb.

Keďže ide o titán, nemôžeme očakávať žiadne pestré možnosti, no zákazníci si budú môcť vybrať aspoň zo svetlého a tmavého prevedenia.

Jedna farba pre Apple Watch Ultra 2 by teda mala zostať rovnaká, ako na Apple Watch Ultra prvej geneárcie a druhá by mohla byť čierna, alebo vesmírne šedá. Ak si stále neviete predstaviť, ako to bude vyzerať, pekný náhľad nám pripravil používateľský profil Apple Hub na sociálne sieti X (bývalý Twitter).

Apple Watch Ultra 2
Zdroj: Apple Hub

Ako môžete vidieť sami, čierne Apple Watch Ultra vyzerajú s titánovou konštrukciou mimoriadne luxusne a špeciálne im sadnú aj oranžové prvky, ktoré tieto hodinky prirodzene obsahujú.

Uvidíme teda, ako to bude vyzerať po predstavení 12. septembra na evente Wonderlust. Každopádne tušíme, že táto zmena priláka mnohých fanúšikov ku tomu, aby si zaobstarali drahší model. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iOS 18 prinesie zásadné vylepšenie pre Správy. Dobehne Messenger aj WhatsApp

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 800 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -