Od predstavenia najrevolučnejšieho zariadenia z portfólia jablkovej spoločnosti za posledné roky prešlo už niekoľko mesiacov. Náhlavnú súpravu Apple Vision Pro si za ten stihli vyskúšať novinári, ale aj vývojári. K beta verzii jej operačného systému sa však dostane len máloktorý developer.

Ako sme mohli vidieť už počas prezentácie na konferencii WWDC, Apple Vision Pro ponúkne možnosť zobrazovania virtuálnych displejov pre prácu v kooperácii s macOS. Apple však povýšilo túto spoluprácu na novú úroveň a komunikácia medzi Vision Pro a Macom dostane úplne iný rozmer.

Apple vydalo novú beta verziu systému visionOS, no má to háčik. Táto beta verzia je k dispozícii pre vývojárov, ktorí ju môžu spustiť iba na svojich počítačoch Mac, pretože ešte nemajú prístup k samotnému hardvéru.

Prečítajte si tiež  Na Slovensku si na Apple Vision Pro počkáme brutálne dlho

K Apple Vision Pro sa dostanú len vybraní vývojári

Developeri tak môžu používať nový operačný systém iba v prostredí Xcode a v novom aktualizovanom simulátore. Nová verzia visionOS nesie označenie 21N5207f a opravuje niekoľko chýb v doterajšom systéme.

Zdroj: Apple

Apple už pracuje na tom, aby sa náhlavná súprava postupne dostala aj do rúk širších vývojárskych skupín. Firma začala prijímať žiadosti o skúšku vývojárskej súpravy Apple Vision Pro.

Vybraní vývojári dostanú možnosť otestovať hardvér náhlavnej súpravy a pravdepodobne aj ďalšie beta verzie visionOS.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -